مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3489 -تاریخ انتشار : یکشنبه 20 اسفند 1391 -ساعت : 17:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مازندران پیشرو در نوسازی بافت های فرسوده شهری

مازند شورا - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: از سال 1384 تاكنون بیش از 21 هزار واحد مسكونی در بافت های فرسوده شهری مازندران از تسهیلات بانكی ارزان قیمت جهت نوسازی بهره مند شده اند كه در این رابطه طی 8 سال گذشته بیش از 3 هزار و 750 میلیارد ریال تسهیلات بانكی پرداخت شده است.

مازند شورا: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران با بیان اینکه استان مازندران پیشرو در نوسازی بافت‌های فرسوده شهری كشور است، اظهارداشت: براساس برنامه پنج ساله پنجم توسعه كشور تا ده سال آینده بافت‌های فرسوده شهری باید نوسازی شود.

«مجید كیان پور»، با اشاره به شناسایی 5 هزار هكتار بافت فرسوده در 36 استان مازندران گفت: از سال 1384 تاكنون بیش از 21 هزار واحد مسكونی در بافت‌های فرسوده شهری مازندران از تسهیلات بانكی ارزان قیمت جهت نوسازی بهره مند شده اند كه در این رابطه طی 8 سال گذشته بیش از 3 هزار و 750 میلیارد ریال تسهیلات بانكی پرداخت شده است.

كیانپور گفت: بیش از 6 هزار و 200 واحد با اعتبار یک هزار و 240 میلیارد ریال در بافت‌های فرسوده شهری استان مازندران از تسهیلات مسكن مهر خودمالكی نیز بهره مند شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تهیه برنامه توانمندسازی سكونتگاه های غیررسمی را یكی دیگر از راهبردهای شركت عمران و بهسازی شهری ایران عنوان كرد و افزود: اعتباری بالغ بر 4.3 میلیارد ریال برای تهیه برنامه و طرح توانمندسازی سكونتگاه‌های غیررسمی شهرهای ساری، آمل، بابل، قائم شهر و نكا اختصاص یافته است و طرح بهسازی و نوسازی بافت فرسوده شهری نیز در این استان با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد و 200 میلیون ریال از اعتبارات شركت مادر و 3 میلیارد ریال از اعتبار شهرداری ها برای شهرهای ساری، آمل، بابل، قائم شهر، نوشهر، تنكابن و بابلسر تهیه شده است.

وی همچنین اعلام كرد: تاكنون از 23 پایان نامه تحصیلی در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری با موضوعات مرتبط با شهرسازی، معماری، اقتصادی، اجتماعی در بافت های فرسوده شهری حمایت شده است همچنین چهار طرح پژوهشی و یك ترجمه كتاب در مازندران به اتمام رسیده است.

كیانپور یكی دیگر از اقدامات انجام گرفته در استان مازندران را بازسازی عمارت تاریخی فاضلی ساری عنوان كرد و افزود: بازسازی بناهای قدیمی در محدوده بافت های فرسوده شهری از برنامه های شركت مادر بوده كه با بیش از 5/7 میلیارد ریال اعتبار، عمارت فاضلی ساری در استان مازندران بهسازی و نوسازی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه خاطر نشان كرد: در مازندران بیش از 36 میلیارد ریال اعتبار صرف تملك املاك برای آزادسازی معابر واقع در محدوده محلات بافت فرسوده شهری شده است تا بدینوسیله اقدامات نوسازی با سرعت بیشتری انجام شود.

مدیرعامل شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران ضمن ابراز رضایت از همكاری شهرداران، مدیران دستگاه‌های اجرایی و مدیریت عالی استان در نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده شهری در استان مازندران، گفت: امسال بیش از 200 جلسه نشست با ساكنان محلات بافت‌های فرسوده شهرهای مختلف استان در زمینه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده برگزار شده است./ ایسنا

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بافتهای فرسوده، ساری - -

نظر شما در مورد : مازندران پیشرو در نوسازی بافت های فرسوده شهری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها