مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3492 -تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1391 -ساعت : 21:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

ساخت پالایشگاه بهشهر سال آینده آغاز می شود

مازند شورا: مدیرعامل پالایشگاه نفت بهشهر گفت: با رفع مشکلات مربوط به دریافت مجوز، کار ساخت این پالایشگاه با ظرفیت فرصت ایجاد اشتغال برای دو هزار نفر، سال آینده آغاز می‌شود.

مازند شورا: «علیرضا بیان الحق» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به بهره مندی گروه سرمایه گذاری از منابع لازم، پالایشگاه بهشهر پس از 18 ماه ساخته شده، به طور رسمی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی گفت: برخورداری این منطقه از نفت خام و زیرساخت های مناسب برای انتقال آن، بهترین فرصت برای سرمایه گذاری در صنعت نفت و انرژی است و ساخت پالایشگاه در بهشهر هم همسو با بهره مندی از این فرصت های مناسب خدادادی است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت بهشهر افزود: در ساخت این پالایشگاه از پیشرفته ترین فناوری و دستگاه ها استفاده خواهد شد تا میزان خسارت های زیست محیطی در این منطقه به کم ترین میزان ممکن کاهش پیدا کند.

وی ادامه داد: کشورهای حاشیه دریای خزر در حال فراهم کردن زمینه برای بهره برداری از منابع نفت خام این دریا هستند و نباید با بهانه هایی مانند تخریب محیط زیست و مانند آن، بهره برداری ایران را به تاخیر بیندازیم.

بیان الحق گفت: دغدغه اول پالایشگاه بهشهر، حفظ و جلوگیری از تخریب محیط زیست است و به دلیل دست پیدا کردن به منافع ، از این اصول غافل نخواهیم شد.

وی افزود: بنزین قابل تولید در این پالایشگاه با استاندارد یورو 5 تعریف شده، در حالی که در دیگر پالایشگاه های کشور هم اکنون بنزین با استاندارد یورو 4 تولید می شود.

بیان الحق اولویت استخدام در پالایشگاه بهشهر را مربوط به نیروهای بومی دانست و گفت: با راه اندازی این پالایشگاه، بخش زیادی از مشکل بیکاری جوانان منطقه برطرف خواهد شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست، پالایشگاه - -

نظر شما در مورد : ساخت پالایشگاه بهشهر سال آینده آغاز می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها