مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3493 -تاریخ انتشار : شنبه 19 اسفند 1391 -ساعت : 21:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران:

پایگاه‌های بسیج مازندران جلوی قطع درختان را می‌گیرند

مازند شورا: رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه کربلای مازندران گفت: پایگاه های بسیج روستاها از قطع بی‌مورد درختان جلوگیری می‌کنند.

مازند شورا: عبدالسعید رنجبر در حاشیه برنامه کاشت درخت در سطح پادگان لشگر 25 کربلا استان مازندران در گفت ‌و گو با خبرنگار فارس در ساری اظهار داشت: بسیج سازندگی مازندران حدود هشت سال است که در کاشت درخت با منابع طبیعی مازندران همکاری می‌کند.

وی با اعلام اینکه پنجمین روز هفته درختکاری به نام بسیج سازندگی و درخت کاری نام گرفت، تصریح کرد: با به‌کارگیری همه ظرفیت سپاه برای کاشت درخت همکاری می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران با اعلام اینکه در عرصه صیانت از جنگل نیز همکاری مناسبی با سازمان‌های مربوطه داریم، به تولید نهال توسط جوانان بسیجی اشاره کرد و گفت: در سطح پادگان لشگر 25 کربلا مازندران حدود 3 هکتار نهال مثمر کاشته شد.

این مسئول در ادامه از تولید حدود 30 هزار نهال در بسیج سازندگی مازندران خبر داد و گفت: در روز بسیج سازندگی و منابع طبیعی همه‌ی پایگاه‌های بسیج استان مازندران در حال کاشت درخت هستند.

رنجبر تعداد نیروهای که با سازمان بسیج سازندگی برای کاشت درخت همکاری می‌کنند را حدود 100 هزار نفر روز در هشت سال اعلام کرد و گفت: در سال 92  قرار است از طریق 4 هزار پایگاه بسیج مازندران از  قطع درخت جلوگیری شود.

وی با اعلام اینکه به دلیل کمبود نیروهای حفظ جنگل، تعرض به منابع طبیعی وجود دارد، تاکید کرد: بنا داریم از طریق پایگاه‌های بسیج از قطع بی‌مورد درختان جلوگیری کنیم.

این مسئول تاکید کرد: بسیج سازندگی قرار است به کمک نیروهای حراستی منابع طبیعی برود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی مازندران درباره اعطا تهسیلات برای کاشت درخت گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی قرار است به فارغ التحصیلان منابع طبیعی و کشاورزی در احیاء گلخانه و تولید درخت تسهیلات ارائه شود.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست، درختکاری، - -

نظر شما در مورد : پایگاه‌های بسیج مازندران جلوی قطع درختان را می‌گیرند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها