مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3497 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1391 -ساعت : 16:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن
‌‌137 هکتار از منابع طبیعی مازندران محل ‌دفن زباله شده است

فرماندار نکا خبر داد

‌‌137 هکتار از منابع طبیعی مازندران محل ‌دفن زباله شده است

مازند شورا - ‌فرماندار نکا گفت: براساس آمار اعلام شده بیش از 137 هکتار از منابع طبیعی مازندران در جنگل در اختیار معدن و دفن زباله است که باید کنترل شود.

مازند شورا: علی رجبی ‌بعدازظهر امروز ‌در همایش‌ د‌وستداران طبیعت در سالن امیرالمومنین ارشاد نکا با تاکید بر پلاک‌کوبی درختان در سطح شهرستان گفت: باید با شناسنامه دار کردن درختان برای آنان ارزش قائل شویم.

وی‌ افزود: براساس آمار اعلام شده بیش از 137 هکتار از منابع طبیعی مازندران در جنگل در اختیار معدن و دفن زباله است که باید کنترل شود.

وی ادامه داد: حفظ محیط زیست و نگهداری آن باید ابتدا از درون خودمان و فرهنگ‌سازی از خانه و خانواده شروع و در جامعه بسط و گسترش یابد

سید عزت‌الله حسینی معاون اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری نیز ‌ اظهار داشت: دانش بومی مردم و اطلاعات آنان در زمینه محیط زیست و منابع طبیعی از بسیاری کارشناسان بیشتر است.

وی افزود: باید درباره منابع طبیعی در بطن جامعه و فرهنگ بومی منطقه ورود کنیم تا به‌درستی به اهداف بلند خود دست یابیم.

حسینی گفت: ارزش اکوسیستمی منابع طبیعی و جایگاه حفظ تنوع ژنتیکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری، ارزش اکوسیستمی منابع طبیعی را شامل کنترل گرد و غبار، تولید اکسیژن، ایجاد فضای درمانی و... عنوان کرد و یادآور شد: باید با حفظ اکوسیستم، منابع مختلف حیات خود را حفظ کنیم.

وی اضافه کرد: پیچیدگی منابع طبیعی بسیار بالاست و به همین دلیل باید با استفاده از دانش بومی برای حفظ و صیانت آن تلاش کنیم.

حسینی با بیان اینکه سالانه بیش از 800 گونه جانوری و گیاهی در حال انقراض است خاطرنشان کرد: این مسئله به صورت تصاعدی بالا می‌رود و باید چاره اندیشی شود.

وی گفت: ایجاد کارگاه مشورتی از جمله مسائلی است که باید در جامعه مورد توجه قرار گرفته و حفظ منابع طبیعی فرهنگ سازی شود.

رئیس اداره منابع طبیعی نکا نیز گفت: با افزایش جمعیت، نیاز انسان به جنگل و منابع طبیعی افزایش یافته و در این رابطه طمع و تخریب جنگل نیز افزایش یافته است.

علیرضا محمدنژاد یادآور شد: صیانت از جنگل نیازمند برنامه‌ریزی مناسب است و در این راستا باید مسئولان و مردم همگام با هم حرکت کنند.

به گزارش فارس، در این مراسم از شوراها، دهیاران، مراقبان طبیعت، کارکنان و بازنشستگان  موفق در منابع طبیعی تجلیل شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دفن زباله، مدیریت پس - -

نظر شما در مورد : ‌‌137 هکتار از منابع طبیعی مازندران محل ‌دفن زباله شده است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها