مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3498 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1391 -ساعت : 16:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس اداره کتابخانه‌های نور خبر داد

احداث کتابخانه‌های عمومی در نور، محروم از بودجه عمومی

مازند شورا - رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور: برای احداث این کتابخانه‌ها از بودجه عمومی محروم هستیم و فقط به خیران و بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای استان متکی هستیم و به آن چشم دوختیم.

مازند شورا: سید‌آقا‌ بزرگ حسینی در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان نور ابراز داشت: هم‌اکنون چهار کتابخانه عمومی در شهرهای نور، رویان، چمستان و بلده فعال و پنج کتابخانه نیز در دست احداث داریم.

وی افزود: از پنج کتابخانه در دست احداث و توسعه دو کتابخانه شهری در شهرهای ایزدشهر و توسعه کتابخانه چمستان و سه کتابخانه روستایی در روستاهای شیرکلا، آهودشت و کردآباد است.

حسینی ادامه داد: برای احداث این کتابخانه‌ها از بودجه عمومی محروم هستیم و فقط به خیران و بودجه تملک دارایی و سرمایه‌ای استان متکی هستیم و به آن چشم دوختیم.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نور با اشاره به نیمه‌کاره بودن برخی از کتابخانه‌ها گفت: کتابخانه روستایی کاسگر محله تا سقف دوم انجام شد و کتابخانه آهودشت نیز 70 درصد پیشرفت فیریکی دارد و توسعه کتابخانه چمستان فقط اسکلت انجام و نیاز به عنایت ویژه و تخصیص اعتبار کافی از منابع اعتباری استانی و تملک دارایی و سرمایه‌ای شهرستان دارد.

وی ابراز داشت: توسعه کتابخانه عمومی رویان و احداث کتابخانه مجهز ویژه بانوان نیز مورد تقاضای انجمن کتابخانه عمومی رویان و نیز مسئولان و اهالی این شهر است که شهرداری و شورای شهر آن را پیگیری می‌کنند.

حسینی از فعالیت سه انجمن ادبی در کتابخانه‌های نور، رویان و چمستان خبر داد و گفت: این انجمن‌ها به‌صورت با برنامه‌ریزی در روزهای مختلف هفته تشکیل جلسه داده و فعالیت ادبی دارند.

محمدرضا بابایی رئیس شورای شهر رویان هم آمادگی این شهر برای تحویل زمین به منظور احداث کتابخانه اختصاصی بانوان و همکاری در توسعه کتابخانه عمومی فعلی رویان را اعلام کرد./ فارس

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کتابخانه، آموزش، نور - -

نظر شما در مورد : احداث کتابخانه‌های عمومی در نور، محروم از بودجه عمومی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها