مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3501 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 اسفند 1391 -ساعت : 09:48

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیریت ترافیک

انقلاب ترافیکی با احداث چند میدان در یک میدان + عکس

مازند شورا: یکی از راه حل‌ها برای روان سازی و توزیع ترافیک احداث میادین می‌باشد «میدان جادویی سویندون» اما چند میدان در یک میدان می‌باشد.

مازند شورا: مدیریت حمل و نقل و روان سازی ترافیک همواره برای مدیران شهری مسئله‌ای مهم و اساسی بوده است که حل این مسئله برای کلانشهرها حیاتی تر می‌نماید. یکی از راه حل‌ها برای روان سازی و توزیع ترافیک احداث میادین می‌باشد «میدان جادویی سویندون» اما چند میدان در یک میدان می‌باشد. این میدان در سال ۱۹۷۲ در انگلستان ساخته شده و در همان زمان نیز گیج کننده ترین میدان محسوب می‌شده است.

این میدان از پنج مینی میدان «(میدان کوچک) مرتب در یک دایره تشکیل شده است، در ابتدا و نگاه اول عملکرد میدان کاملاً اشتباه به نظر میرسد اما وقتی نحوه کار میدان را درک کنید، آنگاه درک خواهید کرد که این ایده، یک انقلاب ترافیکی بوده و هست.

قبل از ساخت این میدان، این محل کابوسی برای رانندگان به حساب می‌آمد، از پنج جهت سیل ترافیک به این ناحیه سرازیر می شد و حمل و نقل بریتانیا را با مشکل مواجه می‌کرد که این مسئله آنان را برآن داشت که تحقیقات گسترده‌ای در این زمینه انجام دهند تا بالاخره با یک ایده درخشان این مشکل برطرف گردید.

روش کار این میدان بدین شکل است که:
 حرکت در میدان اول در جهت حرکت عقربه های ساعت و میدان دوم که در داخل میدان اول است بر خلاف حرکت عقربه های ساعت کار می‌کند، وسایل نقلیه می‌توانند ورود و خروج خود را از این میدان با کمک پنج میدان درونی تعیین کنند، تابلوهای زیادی برای راهنمایی رانندگان تعبیه شده است، میدان سویندون که به میدان سحر و جادو شهرت دارد چهل سال است که فعال بوده و می‌تواند با رشد روز افزون ترافیک حتی در زمان اوج به بهترین وجه به کار خود ادامه دهد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : حمل و نقل، ترافیک، ک - -

نظر شما در مورد : انقلاب ترافیکی با احداث چند میدان در یک میدان + عکس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها