مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3506 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 16 اسفند 1391 -ساعت : 17:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وجود یک میلیون و 200 هزار دام در جنگلهای حوزه اداره کل منابع طبیعی ساری

اختصاصی/ طرح خروج دام از جنگل ادامه می‌یابد

وجود یک میلیون و 200 هزار دام در جنگلهای حوزه اداره کل منابع طبیعی ساری

مازند شورا: «عباس علی نوبخت» مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری؛ جنگل‌های این استان ظرفیت وجود یک میلیون و 200 هزار واحد دامی را ندارد و در معرض خطر تخریب است لذا طرح خروج دام از جنگل با حمایت ادامه می‌یابد

مازند شورا: «عباس علی نوبخت» مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری؛ ظهر چهارشنبه در همایش هفته منابع طبیعی در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری اظهار داشت:

سطح عرصه‌های منابع طبیعی مازندران یک میلیون و هفتصد هزار هکتار بوده که 500 هزار هکتار آن در منابع طبیعی نوشهر و یک میلیون و 200 هزار هکتار در منابع طبیعی ساری است.

وی افزود: جنگل های این استان ظرفیت وجود یک میلیون و 200 هزار واحد دامی را ندارد و در معرض خطر تخریب است لذا طرح خروج دام از جنگل با حمایت ادامه می‌یابد.

نوبخت ادامه داد: در حوزه اداره کل منابع طبیعی ساری، حدود یک میلیون و 600 هزار واحد دامی داشته که 400 هزار دام را از جنگل‌ها خارج کرده ایم و یک میلیون و 200 هزار دام باقی مانده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران منطقه ساری با بیان اینکه بزرگترین مجریان طرح جنگل کشور در منطقه ساری فعالیت می‌کنند، اظهار داشت: در کل منطقه شمال 52 مجری جنگلداری داریم که 13 مجری طرح مربوط به ساری است.

نوبخت با اشاره به اینکه هر سال حدود چهار هزار هکتار از جنگلهای مازندران نهالکاری می‌شود، بیان داشت: بعد از انقلاب تاکنون حدود 115 هزار هکتار از عرصه های جنگلی مازندران منطقه ساری نهالکاری شده است.

وی با بیان اینکه اداره منابع طبیعی ساری یک دستگاه سیاسی نیست و کاملا کارشناسی و اجرایی است، گفت: با توجه به دیدگاه کارشناسی با هر متخلف برخورد قانونی انجام می‌دهد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محیط زیست، جنگل، خرو - -

نظر شما در مورد : وجود یک میلیون و 200 هزار دام در جنگلهای حوزه اداره کل منابع طبیعی ساری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها