گاز عسلویه به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید

تاریخ انتشار : پنج شنبه 27 مهر 1396 - ساعت : 17:35

کد مطلب: 35093 چاپ به اشتراگ گذاشتن

گاز عسلویه به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید

مازندشورا: ساری - ایرنا - با روشن شدن مشعل گازرسانی به 6 روستای بالادست شهرستان های نکا و بهشهر ، گاز عسلویه در مدت کمتر از سه ماه پس از افتتاح خط 42 اینج دامغان به ساری ، به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید.

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا ، خط لوله گاز دامغان - ساری دهم مرداد امسال با هدف قطع وابستگی به گاز وارداتی ترکمنستان با حضور وزیر نفت به بهره برداری رسید و گازرسانی به روستاهای کوهستانی و بالادست مازندران هم در همان زمان کلید خورد.
گازرسانی به 6 روستای بالادست شرق مازندران که امروز پنجشنبه با حضور استاندار و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید ، دومین طرحی است که پس از رسیدن گاز عسلویه به مازندران به سرانجام می رسد.
هفته پیش مشعل گاز شهر کوهستانی ' کیاسر ' در جنوب ساری به بهره برداری رسید تا یکهزار و 400 خانوار ساکن این شهر ییلاقی امسال به جای سوخت فسیلی و چوب جنگلی ، از گاز طبیعی استفاده کنند .
شرکت گاز مازندران همزمان با بهره برداری از خط 42 اینچ دامغان - ساری ، لوله گذاری گاز و ایجاد علمک در حدود 320 روستای مناطق کوهستانی مرکز و شرق این استان را با حضور بیش از 25 پیمکانکار آغاز کرد و قرار است تا پایان سال 97 طرح گازرسانی در تمامی این مناطق به بهره برداری برسد.
دستکم 150 روستا از این تعداد در مناطق بالادست و کوهستانی شرق مازندران شامل شهرستان های بهشهر ، نکا و گلوگاه واقع هستند که به علت نبود گاز از نفت سفید و چوب جنگلی به عنوان سوخت استفاده می کنند.
** گازرسانی به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار
استاندار مازندران در مراسم بهره برداری از طرح گازرسانی به روستاهای بالادست شرق استان که در روستای ' خرم چماز ' شهرستان نکا برگزار شد ، گفت : ارائه خدمات مختلف به روستائیان و محرومان از جمله تاکیدات دولت است و دولت تدبیر و امید با قوت در رفع محرومیت ها تلاش می کند.
ربیع فلاح افزود : تولید و اشتغال محور توسعه در روستاهاست که باید در کنار ارائه خدمات مناسب به روستائیان مورد توجه تمامی دستگاههای اجرائی قرار گیرد.
وی گفت : با تلاش انجام شده در بخش گازرسانی همه روستاهای بالای 20 خانوار از نعمت گاز برخوردار می شوند و همچنین با انتقال مستقیم گاز از عسلویه به مازندران و منازل مردم این خطه ، نیاز ما به گاز تا 100 سال آینده برطرف شده است که باید قدردان خدمات دولت باشیم.
نماینده مردم شهرستان های نکا ، بهشهر و گلوگاه هم با اشاره به محرومیت های مختلف در مناطق کوهستانی این حوزه انتخابیه ، گفت : این محرومیت ها در طول دوران مختلف باقی مانده است و باید برطرف شود.
علی محمد شاعری افزود : آب، راه و گاز اولویت اول برای محرومیت زدایی از این مناطق است که با قوت در حال پیگیری است که تاکنون 70 کیلومتر از راههای روستاهای این منطقه آسفالت و به 50 روستا هم آبرسانی شده است.
وی گفت : محرومیت های فراوانی در بخش هالی مختلف شرق مازندران وجود دارد که باید با پیگیری مستمر برای برطرف کردن آن تلاش شود.
به گزارش ایرنا ، با بهره برداری از این طرح گازرسانی با حجم 16 اینچ به طول چهار هزار و 200 متر مربع ، روستاهای یعقوب محله، درویش خلک، دوآب، بندبنی و خرم چماز در شهرستان نکا و روستای ' کنت ' در شهرستان بهشهر از نعمت گاز بهره مند شدند.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7332/1654

اقتصاد

گازرساني

عسلويه

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #روستاهای #برداری #گازرسانی #محرومیت #شهرستان #مناطق #کوهستانی #بالادست #مختلف #روستای #تمامی #عسلویه #بهشهر #خدمات #برطرف #خانوار #بالای #افزود #ارائه #پیگیری #روستائیان #گلوگاه #استفاده #ایرنا #خبرنگار #گزارش #دامغان #امسال #استان #جنگلی #استاندار #روستا

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : گاز عسلویه به روستاهای بالادست شرق مازندران رسید

*

*


X https://sport45.site/