مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35170 -تاریخ انتشار : جمعه 28 مهر 1396 -ساعت : 08:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌های شهر مشهد

شکرچی‌زاده در مشهد مقدس خبر داد:

اجرای محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌های شهر مشهد

مازندشورا: رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی در جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات زلزله، لغزش لایه‌های زمین، ابنیه ساختمان و شهرسازی شورای مدیریت بحران استان خراسان رضوی از ایجاد محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌های شهر مشهد خبر داد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، محمد شکرچی‌زاده گفت: در آیین‌نامه ۲۸۰۰ طراحی ساختمان‌ها برای زلزله محدودیت‌هایی برای ساخت و ساز ساختمان‌های با اهمیت بسیار زیاد مانند مدرسه، بیمارستان و برج‌ها در حریم گسل‌ها قرار دادیم.

وی گفت: اگر ساختمان‌های مهم روی گسل ساخته شوند، در زمان بروز حادثه می‌تواند خسارات جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد و جان شهروندان را به خطر بی اندازد.

وی ادامه داد: میزان ساخت و ساز در شهر مشهد نسبت به متوسط شهرهای دیگر بیشتر است که این دقت‌ها در شناسایی گسل‌ها می‌تواند از خسارات مالی و جانی شهروندان و زائران حرم مطهر رضوی جلوگیری نماید.

شکرچی‌زاده گفت: اعمال محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌ها سال گذشته در شهر تهران اجرایی شد و بعد از آن مدیریت شورای عالی معماری و شهرسازی برای مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی مصوب کرد تا این طرح در کلان‌شهرها از جمله مشهد اجرایی گردد.

رئیس مرکز تحقیقات راه مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ارائه پروژه مطالعاتی دانشگاه فردوسی در این جلسه گفت: این کار مطالعاتی می‌تواند مبنای کار اولیه قرار بگیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه طرح جامع مشهد در دستور کار شورای عالی معماری و شهرسازی ایران است، امیدواریم بتوانیم به سرعت این محدودیت‌ها را در نقشه شهر مشهد پیش‌بینی نماییم.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - گسل‌ها - شکرچی‌زاده - می‌تواند - شورای - معماری - تحقیقات - مطالعاتی - اجرایی - شهروندان - وزارت - محدودیت - خسارات - ساختمان‌های -

مطالب مرتبط با : اجرای محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌های شهر مشهد
نظر شما در مورد : اجرای محدودیت ساخت و ساز در حریم گسل‌های شهر مشهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها