مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3518 -تاریخ انتشار : سه شنبه 15 اسفند 1391 -ساعت : 16:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گلایه رهبر انقلاب از قطع درختان

گاهی صدها درخت در جاهایی که نباید قطع بشوند، قطع می‌شوند.

گلایه رهبر انقلاب از قطع درختان

مازند شورا - رهبر معظم انقلاب: گاهی صدها درخت در جاهایی که نباید قطع بشوند، قطع می شوند.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در حاشیه غرس دو اصله نهال در روز درختکاری بر ضرورت شکل گیری عزم و اراده راسخ برای جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تاکید کردند.

به گزارش مازند شورا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ظهر امروز سه شنبه دو اصله نهال غرس کردند.

رهبر انقلاب اسلامی سپس در سخنانی، گیاه و درخت را برای هر کشور و مجموعه بشری مایه برکت و آبادانی خواندند و با اشاره به سفارش اسلام به کاشت و نگهداری درختان و همچنین جلوگیری از قطع آن، خاطرنشان کردند: گلایه ای که از مسئولان مرتبط با موضوع درخت و درختکاری وجود دارد، این است که گاهی صدها درخت در جاهایی که نباید قطع بشوند، قطع می شوند.

ایشان افزودند: علاوه بر غصب زمین های اطراف شهرها و آبادی ها و از بین رفتن پوشش گیاهی توسط برخی افراد سودجو که سبزی این مناطق را به سیمان و ساختمان های بلند مرتبه تبدیل می‌کنند، مجموعه جنگل‌های کشور نیز در معرض تهدید قرار دارد.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر ضرورت شکل گیری عزم و اداره راسخ برای جلوگیری از تصرف غیر قانونی مناطق اطراف شهرهای بزرگ تصریح کردند: از بین رفتن محیط سبز اطراف شهرها‏، بخصوص جنگل‌ها، مشکلات متعدد بشری را بدنبال دارد که همه مسئولین مرتبط با موضوع در دولت، مجلس، قوه قضائیه و شهرداری ها باید برای جلوگیری از پیشرفت این حرکت غلط، اقدام جدی بعمل آورند.

در این مراسم، وزیر جهاد کشاورزی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست، و همچنین شهردار و استاندار تهران حضور داشتند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قطع درختان، محیط زیس - -

مطالب مرتبط با : گلایه رهبر انقلاب از قطع درختان
نظر شما در مورد : گلایه رهبر انقلاب از قطع درختان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها