مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35223 -تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1396 -ساعت : 08:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
وضعیت کنونی دپوی زباله در رامسر مناسب نیست

فرماندار رامسر گفت:

وضعیت کنونی دپوی زباله در رامسر مناسب نیست

مازندشورا: محمد آزادا اشاره به اینکه مشکل زباله در استان‌های شمالی به سال‌های گذشته بر می گردد، اظهارکرد: در رامسر در سال ۱۳۷۷ محل دپوی زباله ساحل دریا بود که موجب معضل‌های زیست محیطی برای مردم و آلودگی آب دریا شده بود.

مازندشورا: محمد آزاد با اشاره به اینکه مشکل زباله در استان‌های شمالی به سال‌های گذشته بر می گردد، اظهارکرد: در رامسر در سال ۱۳۷۷ محل دپوی زباله ساحل دریا بود که موجب معضل‌های زیست محیطی برای مردم و آلودگی آب دریا شده بود.

وی تصریح کرد: با تصمیم مسئولان شهرستانی زباله به کلاکولی جواهرده حمل می شود و ساماندهی ورودی زباله و سایت در نظر گرفته شده با یکدیگر همخوانی ندارد.

فرماندار رامسر خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر تصمیماتی در جهت احداث کارخانه زباله سوز کمپوست و تفکیک زباله از مبدا انجام شد و در بخش تفکیک زباله از مبدا در مناطقی از حوزه شهری در حال انجام است.

آزاد با اشاره به اینکه روزانه باید ۳۰۰ تن زباله تامین تا روند کار کارخانه زباله سوز اجرایی شود، گفت: در این شهر حداکثر زباله در ایام تعطیلات که بیشترین حجم را دارد روزانه به ۱۰۰ تن می رسد و ۲۰۰ تن زباله کم باید از شهرهای همجوار تامین کرد.

وی خاطرنشان کرد: رامسر دارای شرایط خاص جغرافیایی نظیر نزدیکی کوه به دریا جنگل‌های بکر بوده و به علت عدم وجود کمربندی اگر زباله از شهرهای مجاور در این شهر ترانزیت شود شایسته رامسر نیست.

فرماندار رامسر افزود: متولیان امر باید برای ۱۰۰ تن زباله رامسر برنامه ریزی کرده و مکانی در این شهر تهیه شود تا زباله به صورت زباله سوز یا کمپوست در بیاید.

آزاد گفت: مردم در حوزه شهری و روستایی در بخش تفکیک زباله کمک کنند و بسترهای لازم از سوی شهرداری ها، دهیاری ها و محیط زیست فراهم شود تا شرکت هایی در بخش تفکیک زباله به صورت عملیاتی فعالیت کنند.

وی تصریح کرد: وضعیت کنونی زباله در رامسر مناسب نیست و پیگیری های فراوانی انجام شد که به نتیجه نهایی نرسید و تفکیک در محل سایت زباله به صورت ناقص انجام می شود.

شهرستان رامسر با داشتن جنگل های بکر و سواحل زیبا سالیانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر خارجی و ایرانی بوده و در بیشتر نقاط سواحل و جنگل ها با انبوهی از زباله های ریخته شده در دل طبیعت مواجه می‌شود که چهره زیبای شهر توریستی گردشگری را به زباله دانی پر از آلودگی تبدیل می کند.

در بازدید اخیر مسئولان از سایت زباله اشکته چال در جواهرده رامسر عنوان شد که سایت از حد ظرفیت واقعی خود پر شده و دیگر جایی برای انباشت زباله وجود ندارد.

بر اثر پر شدن سایت زباله در اشکته چال و با وجود بارش های باران شیرابه های زباله که به گفته متخصصان ۲۰ نوع سرطان تولید می کنند از دل جنگل به رودخانه صفارود و دریا رها می شود که هنوز با وجود این معضل بزرگ زیست محیطی اقدامی از سوی مسئولان انجام نشده است.

در فصل تابستان و ایام تعطیلات اگر از جاده جواهرده یا جنت رودبار گذر کنید با انبوهی از زباله های رها شده در دل طبیعت برخورد خواهید کرد که تا به امروز حتی یک سطل زباله در مسیرهای ییلاقی قرار داده نشده و باعث می شود گردشگران زباله ها را در مکان های نامناسب رها کنند.

در سال های اخیر جلسات فراوانی به منظور خرید دستگاه زباله سوز برای شهرستان‌های رامسر، تنکابن و عباس آباد برگزار شد که تا به امروز هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشده است.

اختلاف نظرهای مختلف بین مسئولان غرب مازندران در جهت انتخاب مکان زباله سوز و عدم وجود نقدینگی به منظور خرید این دستگاه موجب مشکلات فراوانی در این بخش شده که به نتیجه نهایی نرسیده است.

رامسر شهری با مشکلات زیر ساختی فراوان بوده و در سال های اخیر مسئولان کشوری و استانی بودجه مناسبی برای حل مشکلات اساسی این شهر تخصیص نداده اند که باعث شده مشکلات روز به  روز بیشتر شود.

مسئولان عروس شهرهای ایران را با انبوهی از زباله به حال خود رها کرده اند و روز به روز به حجم زباله اضافه شده که بسیار ناخوشایند است.

از سوی دیگر عدم وجود فرهنگ مناسب در بین برخی افراد رای تفکیک زباله و رها کردن زباله در مکان های نامناسب موجب ناهنجاری های زیست محیطی بزرگی در این بخش شده است.


منبع : خبرگزاری ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : زباله - رامسر - فرماندار رامسر - کارخانه زباله سوز - کمپوست -

نظر شما در مورد : وضعیت کنونی دپوی زباله در رامسر مناسب نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*