مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35312 -تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1396 -ساعت : 16:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هرس درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بر لزوم هرس درختان کنوکارپوس در مدت یک هفته و پیش از آغاز بارش‌های فصل پاییز به منظور پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی در استان تاکید کرد.

مازندشورا:کیامرث حاجی‌زاده با اشاره به اهمیت هرس درختان کنوکارپوس جهت پیشگیری از مشکلات تنفسی اظهار کرد: باید توجه داشت که تمام مشکلات تنفسی تنها ناشی از وجود درختان کنوکارپوس نیست و عوارض ناشی از آلایندگی‌های صنایع بزرگ و کارخانجات خوزستان در این زمینه تاثیرگذار هستند که باید مدیران این شرکت‌ها برای کاهش آلودگی صنایع خود اقدام کنند زیرا حق مردم است که صنایع بزرگ و شرکت‌ها در قبال فعالیت‌های خود و آلایندگی‌های ناشی از آن خدماتی به شهروندان ارائه کنند.

وی با اشاره با تاکید استاندار خوزستان جهت هرس درختان کنوکارپوس پیش از بارندگی‌ها افزود: باید شهرداری‌ها که متولی این امر هستند هرچه سریعتر جهت هرس درختان کنوکارپوس اقدام کنند و قبل از ورود استاندار و معاونین وی به این موضوع نسبت به حل آن عمل کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به مصوبه‌هایی که در خصوص هرس درختان کنوکارپوس تصویب شده است، بیان کرد:باید هرس درختان کنوکارپوس در خوزستان در مدت یک هفته انجام شود و در این خصوص کمیته نظارت بر هرس درختان به ریاست اداره‌کل امور شهری و شوراهای استانداری و با حضور نمایندگان ادارت کل مدیریت بحران و حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود و گزارش بازدید روزانه ارائه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: همچنین باید درختان کنوکارپوس که در ورودی و خروجی شهرها در مسیر کاروان‌های اربعین و حتی اطراف جاده‌های اصلی قرار دارند، توسط شهرداری‌ها و ادارات راهداری هرس شوند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: جمع‌آوری کامل و دفع مناسب شاخ و برگ درختان هرس شده جهت جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی ناشی از گرده‌افشانی باقیمانده‌های درختان و نمای نامناسب آن نیز باید انجام شود.

حاجی‌زاده با بیان اینکه دیگر دستگاه‌های اجرایی نیز باید در هرس درختان کنوکاپوس با شهرداری‌ها همکاری کنند، تصریح کرد: باید ظرف 48 ساعت ماشین‌آلات مورد نیاز ز سوی شرکت نفت، سازمان آب و برق، شرکت ملی حفاری، شرکت توزیع برق خوزستان و برق منطقه‌ای تامین و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

وی گفت: همچنین باید دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه شهید چمران، سازمان آب و برق و شرکت توسعه نیشکر جهت هرس درختان خود اقدام کنند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : درختان - کنوکارپوس - خوزستان - حاجی‌زاده - شهرداری‌ها - دانشگاه - صنایع - اقدام - مشکلات - اشاره - تنفسی - همچنین - بحران - پزشکی - مدیریت - استاندار - اربعین - شرکت‌ها - ارائه - آلایندگی‌های -

نظر شما در مورد : هرس درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها