مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35312 -تاریخ انتشار : شنبه 29 مهر 1396 -ساعت : 16:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

هرس درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین

مازندشورا: شهردارآنلاین: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بر لزوم هرس درختان کنوکارپوس در مدت یک هفته و پیش از آغاز بارش‌های فصل پاییز به منظور پیشگیری از بروز مشکلات تنفسی در استان تاکید کرد.

مازندشورا:کیامرث حاجی‌زاده با اشاره به اهمیت هرس درختان کنوکارپوس جهت پیشگیری از مشکلات تنفسی اظهار کرد: باید توجه داشت که تمام مشکلات تنفسی تنها ناشی از وجود درختان کنوکارپوس نیست و عوارض ناشی از آلایندگی‌های صنایع بزرگ و کارخانجات خوزستان در این زمینه تاثیرگذار هستند که باید مدیران این شرکت‌ها برای کاهش آلودگی صنایع خود اقدام کنند زیرا حق مردم است که صنایع بزرگ و شرکت‌ها در قبال فعالیت‌های خود و آلایندگی‌های ناشی از آن خدماتی به شهروندان ارائه کنند.

وی با اشاره با تاکید استاندار خوزستان جهت هرس درختان کنوکارپوس پیش از بارندگی‌ها افزود: باید شهرداری‌ها که متولی این امر هستند هرچه سریعتر جهت هرس درختان کنوکارپوس اقدام کنند و قبل از ورود استاندار و معاونین وی به این موضوع نسبت به حل آن عمل کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به مصوبه‌هایی که در خصوص هرس درختان کنوکارپوس تصویب شده است، بیان کرد:باید هرس درختان کنوکارپوس در خوزستان در مدت یک هفته انجام شود و در این خصوص کمیته نظارت بر هرس درختان به ریاست اداره‌کل امور شهری و شوراهای استانداری و با حضور نمایندگان ادارت کل مدیریت بحران و حفاظت محیط زیست و دانشگاه علوم پزشکی تشکیل می‌شود و گزارش بازدید روزانه ارائه خواهد شد.

وی در ادامه گفت: همچنین باید درختان کنوکارپوس که در ورودی و خروجی شهرها در مسیر کاروان‌های اربعین و حتی اطراف جاده‌های اصلی قرار دارند، توسط شهرداری‌ها و ادارات راهداری هرس شوند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان بیان کرد: جمع‌آوری کامل و دفع مناسب شاخ و برگ درختان هرس شده جهت جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی ناشی از گرده‌افشانی باقیمانده‌های درختان و نمای نامناسب آن نیز باید انجام شود.

حاجی‌زاده با بیان اینکه دیگر دستگاه‌های اجرایی نیز باید در هرس درختان کنوکاپوس با شهرداری‌ها همکاری کنند، تصریح کرد: باید ظرف 48 ساعت ماشین‌آلات مورد نیاز ز سوی شرکت نفت، سازمان آب و برق، شرکت ملی حفاری، شرکت توزیع برق خوزستان و برق منطقه‌ای تامین و در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

وی گفت: همچنین باید دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه شهید چمران، سازمان آب و برق و شرکت توسعه نیشکر جهت هرس درختان خود اقدام کنند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : درختان - کنوکارپوس - خوزستان - حاجی‌زاده - شهرداری‌ها - دانشگاه - صنایع - اقدام - مشکلات - اشاره - تنفسی - همچنین - بحران - پزشکی - مدیریت - استاندار - اربعین - شرکت‌ها - ارائه - آلایندگی‌های -

نظر شما در مورد : هرس درختان کنوکارپوس مسیرهای سفر اربعین

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*