مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3533 -تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1391 -ساعت : 22:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حداقل سن رای دادن و حداقل تعداد خانوارهای یک روستا برای برگزاری انتخابات شوراها تعیین شد

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور

حداقل سن رای دادن و حداقل تعداد خانوارهای یک روستا برای برگزاری انتخابات شوراها تعیین شد

مازند شورا: مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: انتخابات شوراهای اسلامی سال آینده در همه شهرها و نیز روستاهای بالای 20 خانوار و 100 نفر جمعیت برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: انتخابات شوراهای اسلامی سال آینده در همه شهرها و نیز روستاهای بالای 20خانوار و 100 نفر جمعیت برگزار می‌شود.

به گزارش مازند شورا به نقل از باشگاه خبرنگارانِ کرمان، حسنعلی نوری در همایش آموزشی، توجیهی انتخابات ویژه فرمانداران و بخشداران استانهای هرمزگان و کرمان که در سالن شهید مرتضوی استانداری کرمان برگزار شد، افزود: از شرایط منتخبان شوراهای اسلامی شهرهای بالای 20 هزارنفر جمعیت، مدرک تحصیلی فوق دیپلم و از جمعیت 20 هزارنفر به بالا دارابودن مدرک تحصیلی لیسانس است.

وی تصریح کرد: در شهرهای بالای 20 هزار تا 3 میلیون نفر جمعیت برای منتخبان شوراها 106 نفر به عنوان عضو اصلی و 45 نفر علی البدل انتخاب می‌شوند.

نوری با اشاره به اینکه در تهران 31 نفر عضو اصلی و 12 نفر علی البدل برای منتخبان شوراها وجود دارد، اظهار داشت: عضو منتخب شورای اسلامی حق رای نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه شرکت کنندگان علاوه بر شناسنامه کارت ملی هم باید به همراه داشته باشند خاطرنشان کرد: افراد بالای 18 سال می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

نوری گفت: در صورت موافقت شورای نگهبان، انتخابات در سراسر کشور به صورت رایانه‌ای برگزار می‌شود.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور تصریح کرد: با توجه به همزمانی دو انتخابات در 24 خرداد سال آینده، رعایت تعامل، آموزش و شناخت مجریان از قوانین انتخابات هستند که در این راستا همایش‌‌های منطقه ‌ای آموزش انتخابات در کشور برگزار خواهد شد.

نوری خاطرنشان کرد: در سراسر کشور 11 همایش توجیهی و آموزشی انتخابات با حضور همه استان‌‌های کشور برگزار خواهد شد.

وی در همایش آموزشی و توجیهی انتخابات تاکیدکر: انتخابات فرصت هنرنمایی ملت بزرگ ایران است و این انتخابات تنها بر جغرافیای ایران تاثیرگذار نیست بلکه تحولات منطقه ‌ای هم به دنبال خواهد داشت.

نوری افزود: میثاق ملی می‌‌بندیم که بر اساس باورها، ارزش‌‌ها و تعهدی که به امام راحل (ره، رهبر معظم انقلاب و شهدا داریم، بستر برگزاری انتخابات باشکوهی را فراهم کنیم.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات، سن رای داد - -

مطالب مرتبط با : حداقل سن رای دادن و حداقل تعداد خانوارهای یک روستا برای برگزاری انتخابات شوراها تعیین شد
نظر شما در مورد : حداقل سن رای دادن و حداقل تعداد خانوارهای یک روستا برای برگزاری انتخابات شوراها تعیین شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها