مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3538 -تاریخ انتشار : شنبه 12 اسفند 1391 -ساعت : 06:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

20ویژه برنامه در هفته منابع طبیعی درمازندران برگزار می شود

مازند شورا: معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری، از اجرای 20 برنامه ویژه برای گرامیداشت هفته منابع طبیعی از 15 تا 21 اسفندماه جاری توسط این اداره کل در حوزه منطقه ساری خبر داد.

مازند شورا: ˈمحمدرضا عزیزکمالی ˈ روز جمعه به خبرنگار ایرنا در آمل گفت: مهمترین برنامه هفته منابع طبیعی در مازندران سفر مطبوعاتی خبرنگاران رسانه ها از حوزه طرح های جنگلداری فریم ، مراسم های نهالکاری، برگزاری جلسه ستاد حفظ بیت المال استان با محوریت منابع طبیعی، دیدار اعضای ستاد هفته منابع طبیعی با نماینده ولی فقیه در استان، افتتاح نمایشگاه نقاشی در حوزه هنری، نواختن زنگ طبیعت در مدارس استان است.

وی افزود: توزیع نهال رایگان میان مردم از سوی ادارات منابع طبیعی شهرستانها، گردهمائی علمی وپرسش وپاسخ در خصوص مدیریت پایدار در منابع طبیعی، برگزاری گردهمائی دهیاران، شوراهای اسلامی، بسیج، همیاران وپیشکسوتان، برگزاری مراسم نهالکاری توسط سپاه کربلا و بسیج سازندگی استان، برگزاری گردهمائی مدیریت جامعه حوزه آبخیزداری دردانشگاه تربیت مدرس نور، گردهمائی نیروهای انتظامی، قضات ویگان حفاظت اداره کل پیرامون حفاظت و صیانت از منابع طبیعی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هفته منابع طبیعی در مازندران است.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی مازندران منطقه ساری، با اشاره به اینکه باید توجه داشت که هفته منابع طبیعی فقط روز درختکاری نیست، ادامه داد: تنها یک روز یا هفته برای درختکاری و اهمیت آن نیست و از یاد نبریم که طبیعت را برای همیشه می خواهیم و منابع طبیعی تنها متعلق به نسل امروز نیست و برای حفظ منابع طبیعی باید فرهنگ سازی شود.

عزیزکمالی افزود: دین اسلام ارزش و اهمیت ویژه ای برای حفظ و احیای منابع طبیعی قائل است و در احادیث و روایات زیادی به ارزش والای درختکاری و نکوهش تخریب محیط زیست و آسیب رسانی به طبیعت تاکید شده است.

وی افزود: با توجه به این دید و نگرش و نگاه بالا به منابع طبیعی که در هیچ آیین و مکتبی وجود ندارد، انتظار می رود همه در حفاظت، حراست و صیانت از منابع طبیعی کشورمان کوشا بوده و منابع طبیعی و محیط زیست کشورمان را به پاک ترین محیط زیست تبدیل کنیم.

معاون حفاظت واموراراضی منابع طبیعی مازندران ادامه داد: گسترش و توسعه محیط زیست و منابع طبیعی نیازمند عزم، بسیج و اراده همگانی است و مشارکت عمومی می تواند در توسعه محیط زیست و منابع طبیعی کشور تاثیری بسیار مطلوب داشته باشد.

عزیزکمالی اضافه کرد: کاشت نهال های درخت در شهرها و روستاها می تواند تاثیر بسیار زیادی در بهبود وضعیت فضای سبزاستان داشته باشد و از شهروندان شهرها و اهالی روستاهای استان انتظار داریم در کنار نهادهای مربوطه در امر توسعه و گسترش محیط زیست و فضای سبز شهرستان کوشا باشند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منابع طبیعی، محیط زی - -

نظر شما در مورد : 20ویژه برنامه در هفته منابع طبیعی درمازندران برگزار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها