مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35402 -تاریخ انتشار : یکشنبه 30 مهر 1396 -ساعت : 11:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ذخیره سازی 4هزار خون بندناف نوزادان در مازندران /مازندران جز 5استان برتر کشور در ذخیره سازی

مدیرعامل سلول های بنیادی خون بندناف رویان جهاددانشگاهی خبرداد

ذخیره سازی 4هزار خون بندناف نوزادان در مازندران /مازندران جز 5استان برتر کشور در ذخیره سازی

مازند شورا: مدیرعامل سلول های بنیادی خون بندناف رویان از ذخیره سازی 4هزار خون بندناف نوزادان در مازندران خبرداد و گفت: مازندران جز 5 دفتر مهم کشور در ذخیره سازی بند ناف نوزادان است.

مازندشورا: مرتضی ضرابی عصر شنبه در نشستی با خبرنگاران با بیان اینکه تاکنون چهار هزار خون بندناف در مازندران ذخیره سازی شده است، اظهار کرد: دفتر بندناف خون در مازندران از سال ۸۷ راه اندازی شده و جزو پنج دفتر برتر بوده و بیش از چهار هزار نمونه در مازندران جمع آوری و ذخیره سازی شده است.
وی با تاکید بر اینکه روش بندناف روشی بدون درد است و ریسک آلودگی در آن وجود ندارد، خاطرنشان کرد: در دسترس بودن از جمله ویژگی های آن بوده و در کشورهایی که دانش سلول های بنیادی دارند، این ثروت روز به روز افزایش می یابد و به فرمایش مقام معظم رهبری، ساختن قطعات یدکی انسان نیازمند تحقیقات است و کشور ما در ردیف کشورهای دارای سلول های بنیادی قرار دارد.
مدیرعامل سلول های بنیادی خون بندناف رویان تصریح کرد: سلول های بنیادی انواع مختلفی دارد و شامل سلول بنیادی جنینی و بالغ بوده و تمام بافت های بدن سلول های بنیادی را دارا هستند و بافت های بدن که از بین می روند نیازمند بافت های جایگزین است.
ضرابی با تاکید بر اینکه بندناف مملو از سلول های بنیادی است که می تواند در درمان بیماری ها استفاده کرد، خاطرنشان کرد: یکی از قدیمی ترین منابع سلول های بنیادی مغز و استخوان بوده و در درمان انواع سرطان های تالاسمی از طریق سلول های مغز و استخوان استفاده شده است.
وی استفاده از خون بند ناف را راحترین راه بیان کرد و گفت: بند ناف خون روش ساده ای است و صدمه ای به مادر و نوزاد ایجاد نمی کند و اولین بار در سال ۱۹۸۸ پیوند موفق بندناف صورت گرفت.
مدیرعامل سلول های بنیادی خون بندناف رویان گفت: دو بانک عمومی و خصوصی بندناف در کشور فعال است و خانواده های در آستانه تولد نوزاد، بندناف خون را ذخیره سازی کرده در بانک های عمومی ۷۰۰ هزار و در بانک های خصوصی سه میلیون بند ناف ذخیره سازی شده و ۳۵ هزار پیوند بندناف در دنیا صورت گرفته است.
ضرابی از اولین پیوند بند ناف در بیمارستان امیرکلا توسط دکتر تمدنی ظرف یک ماه آینده خبر داد و افزود: بانک خون بند ناف رویان در نقشه جهانی ثبت شده است و دفتر بندناف خون نیز در اربیل عراق راه اندازی شده و هر ذخیره بندناف برای یک نفر مورد استفاده قرار گرفته و تا 25سال ماندگاری دارد.
وی تصریح کرد: مرکز بانک خون بندناف رویان واحد مازندران مستقر در جهاد دانشگاهی مازندران آماده ثبت نام مادران باردار برای دریافت خون بند ناف است.
به گزارش ایسنا، گفتنی است متقضیان می توانند برای اطلاعات بیشتر به آدرس بانک خون بند ناف واحد مازندران واقع در ساری بلوار امیر مازندرانی – خیابان وصال شیرازی – جهاد دانشگاهی یا با شماره 33353380 – 011 تماس حاصل نمایند.


منبع : ایسنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : ذخیره سازی 4هزار خون بندناف نوزادان در مازندران /مازندران جز 5استان برتر کشور در ذخیره سازی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*