مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35625 -تاریخ انتشار : دوشنبه 01 آبان 1396 -ساعت : 19:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
صبوری همسران شهدا تبدیل به گفتمان ایثار شد

رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس:

صبوری همسران شهدا تبدیل به گفتمان ایثار شد

مازندشورا: رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس گفت: همسران شهدای ما صبوری پیشه کردند این صبوری از یک محله به محله دیگر در سطح شهر پخش شد تبدیل به گفتمان ایثار شد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، مریم مجتهدزاده عصر امروز در بازدید از مرکز فرهنگی دفاع مقدس در ساری اظهار کرد: هدف از حضور در این مکان اعلام برنامه‌ها و بازدید و قدردانی از مادران و خواهران شهدای حرم که لشکر حضرت زینب(س) را شکل دادند هم از تجاربشان استفاده کنیم هم بیعت و همبستگی را داشته باشیم که به نحوی کمک به جبهه مقاومت است و دیداری با خانواده شهدای حرم و جانبازان داشتیم.

وی در مورد نقش زنان در دفاع مقدس افزود: در طول هشت سال دفاع مقدس و پیدایش انقلاب نقش برجسته‌ای بوده که همیشه داشتند برخی از نقش‌ها در دفاع مقدس ظاهری بوده و برخی دیگر پنهان است پیشبردی‌تر و کارسازتر است که آن هم نقش زنان است هم در امداد هم در تشویق و ترغیب مردان و همسران نقش داشتند هم به عنوان اسوه‌های صبر و مقاومت در کنار مردان بودند.

 رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس تصریح کرد: همسران شهدای ما صبوری پیشه کردند این صبوری از یک محله به محله دیگر در سطح شهر پخش شد تبدیل به گفتمان ایثار شد و همین فضای جامعه را برای حضور مردان آماده‌تر کرد آنها با صیانت کردن در نبودن همسران کمک بزرگی به انقلاب کردند.

رئیس سازمان نشر ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس خاطرنشان کرد: با بررسی تاریخ کشورها و ملل مختلف درمی‌ابیم که زنان در نبود همسران دچار آسیب عای جدی و دائمی می‌شوند ولی ما در اینجا شاهد زنان مقاوم و صبور که در همه میدان‌ها حضور پیدا کردند هستیم و همچنین  با تلاش مضاعف سعی کردند خلاء مردان را توانستند پوشش بدهند به درجات بالایی برسند و بالندگی که با تمام کمبودها رسیدند و فرزندان صالحی را تربیت کردند به پیشرفت‌های بالایی رسیدند.

86048/ع


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : همسران - مردان - شهدای - ارزش‌های - صبوری - مشارکت - داشتند - رسیدند - انقلاب - بالایی - بازدید - تبدیل - گفتمان - ایثار - مقاومت -

نظر شما در مورد : صبوری همسران شهدا تبدیل به گفتمان ایثار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها