مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3564 -تاریخ انتشار : دوشنبه 07 اسفند 1391 -ساعت : 19:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیریت شهری در شهرداریها با افزایش تعداد اعضای شوراها نارکارآمد می شود

یک مدرس دانشگاه گفت: مدیریت شهری در شهرداریها با افزایش تعداد اعضای شوراها ناکارآمد می شود

به گزارش مازند شورا به نقل از بلاغ: یاسر قربانی در گفتگو با خبرنگار مهر، از طرح دوفوریتی جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که به موجب آن از افزایش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا جلوگیری می شود حمایت کرد .

وی با برشمردن برخی آفات افزایش اعضای شوراها به خصوص در شهرها اظهار داشت: بی تردید مهم ترین آفت افزایش اعضای شوراهای شهرها، نتیجه بخشی پایین آرا در صحن شورایی خواهد بود.

وی افزود: از سویی با افزایش اعضای شوراهای اسلامی، انتخاب شهردار به صورت غیرکارشناسی و گاها با هدف صف آرایی های ناهمگون شورایی که رسیدن به نتیجه مطلوب برای انتخاب شهردار شایسته و با برنامه را به دنبال داشته با چالش مواجه می کند.

قربانی با اشاره به اینکه ایجاد بروکراسی پیچیده در چرخه امور شهری و روستایی یکی دیگر از معایب افزایش تعداد اعضای شوراها محسوب می شود، تصریح کرد: این اقدام نیز سبب تحمیل هزینه های گزاف و بیهوده و چاق تر شدن مدیریت شهری در شهرداریها خواهد شد.

وی با بیان اینکه ناکارآمد شدن مدیریت شهری به واسطه وجود تضاد سلیقه و تفکر اعضای شوراها از آفت های دیگر افزایش تعداد اعضای شوراها است، یادآور شد: متاسفانه بروز موارد فوق نتوانسته به متولیان امور شوراها در قوای مقننه و مجریه این تلنگر را بزند تا به صرافت نقد و آسیب شناسی عملکرد شوراهای شهر و روستا بیافتند تا شاهد چنین موارد آسیب زایی نباشیم.

این مدرس دانشگاه با تاکید بر استفاده از آرا و نظرات متعدد و بیشتر از نخبگان شهری و روستایی در تصمیم گیری های شهر و روستا، افزود: این اقدام سبب می شود تا به جای افزایش بی مورد تعداد اعضای شوراها، از طریق مشاوره و همفکری با صاحبنظران و دلسوزان در حوزه مدیریت شهری می توان جلوی هزینه های گزاف و بیهوده را در شهرها و روستاها گرفت.

به گزارش مهر، برخی از نمایندگان مردم مجلس شورای اسلامی از تهیه طرحی دو فوریتی با 50 امضا برای عدم افزایش تعداد اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها در انتخابات آینده خبر داد.  نمایندگان مجلس طرح دو فوریتی مسکوت ماندن ماده هفت قانون انتخابات شوراها را تهیه کردند که این طرح به امضای 50 نماینده مجلس رسیده و هفته آینده در صحن مجلس مطرح خواهد شدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مدیریت شهری -

نظر شما در مورد : مدیریت شهری در شهرداریها با افزایش تعداد اعضای شوراها نارکارآمد می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها