مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35759 -تاریخ انتشار : سه شنبه 02 آبان 1396 -ساعت : 17:46

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بیمه ی زائران پیاده امام رضا(ع)

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون هماهنگی امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: امسال زائران پیاده امام هشتم(ع) بیمه خواهند شد.

مازندشورا:محمدحسن واحدی ظهر سه شنبه در  جلسه کارگروه ستاد کاروان های پیاده دهه آخر ماه صفر که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با بیان اینکه امسال تمامی زائران پیاده امام رضا(ع) باید در سامانه بیمه زائر ثبت نام و بیمه شوند اظهار کرد: برای این زائران بیمه هزار تومانی درنظر گرفته شده است.

وی افزود: متقاضیان می توانند با پرداخت این مبلغ از طریق سامانه بیمه زائر از پوشش هزینه های پزشکی تا سقف پنج میلیون تومان از ۱۵ آبان ماه تا اول آذرماه سال جاری بهره مند شوند. 

واحدی با اشاره به اینکه تاکنون حضور ۴۱۳ کاروان زائر پیاده از ۱۷ استان با ظرفیت ۶۰ هزار و ۶۹۱ نفر برای شرکت در راهپیمایی دهه آخر صفر قطعی شده افزود: از این تعداد اطلاعات ۲۵ هزار و ۱۸۲ نفر در درگاه مربوط ثبت شده است و پیش بینی می شود در پیاده روی دهه آخر ماه صفر امسال در مرحله نخست ثبت نام، ۴۹۰ کاروان با ظرفیت ۸۸ هزار و ۹۲۵ نفر از استان های مختلف کشور شرکت کنند. 

معاون هماهنگی  امور زائران استانداری خراسان رضوی از پیش بینی ثبت نام ۵۷ کاروان جدید در مرحله اول خبر داد و گفت: میزان ورود زائر در ایام دهه آخر صفر سال ۹۵ به صورت هوایی، ریلی، جاده ای و شخصی به مشهد، دو میلیون و ۷۱۳ هزار و ۳۶۷ نفر بود که در مقایسه با سال قبل از آن هشت درصد رشد داشت و میزان اقامت زائران پیاده دهه آخر صفر در سال ۹۵ با احتساب مراکز اسکان فرهنگیان، حسینیه ها، سالن های ورزشی، زائرسراها و کمپ ها ۹۸۵ هزار و ۲۴۸ نفرشب بود که در مقایسه با دهه آخر صفر سال ۹۴ حدود۱۲ درصد رشد داشته است. 

وی با تاکید به اینکه ایستگاه های پذیرایی برای خدمت رسانی باید استقرار خود در مسیرهای تردد زائران پیاده را آغاز کرده باشند ابراز کرد: کمیته های مختلف ستاد زائران پیاده دهه آخر صفر در قالب کمیته های خدمات شهری، حمل و نقل، خدمات مسافرتی، امور شهری و شهرداری، اطلاع رسانی، امنیتی و انتظامی، بهداشت و سلامت، هلال احمر و تبلیغات اسلامی فعال شده اند. 

واحدی ادامه داد: ایستگاه های استقبال از زائر در مبادی ورودی مشهد واقع در محورهای قوچان، نیشابور، سرخس، کلات، طرقبه و شاندیز آماده سازی، تجهیز و راه اندازی می شود و آمبولانس های پایگاه های شهری در میادین اصلی و مسیرهای تردد هیات های مذهبی یا آمبولانس های پایگاه های جاده ای در حاشیه جاده در ایام پایانی صفر استقرار می یابند که از ابتدای امسال ۸۰ دستگاه آمبولانس به تجهیزات درمانی و اورژانسی استان افزوده شده است و نگرانی در زمینه تامین این تجهیزات وجود ندارد. 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۵، ۳۰ مدرسه در مشهد  توسط اداره کل آموزش و پرورش، عهده دار ترویج فرهنگ میزبانی زائران امام رضا (ع) شدند که امسال این تعداد به ۶۰ مدرسه افزایش می یابد خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی هواشناسی، بارش ها در دهه آخر صفر در خراسان رضوی اتفاق نمی افتد اما از دمای هوا کاسته می شود که نیاز است دستگاه های اجرایی با آماده سازی مراکز اسکان، تمهیدات لازم را به منظور کاهش تاثیر هوای سرد بر زائران در نظر بگیرند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پیاده - زائران - کاروان - امسال - واحدی - خراسان - استان - خدمات - رسانی - مسیرهای - آمبولانس - مدرسه - تجهیزات - مقایسه - پایگاه - آماده - تعداد - افزود - سامانه - استانداری - میلیون - اشاره - مرحله - ظرفیت - مختلف -

نظر شما در مورد : بیمه ی زائران پیاده امام رضا(ع)

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*