مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3577 -تاریخ انتشار : شنبه 05 اسفند 1391 -ساعت : 19:22

چاپ به اشتراگ گذاشتن
طرح دو فوريتی برای عدم افزایش اعضای جديد به شوراهای شهر و روستا

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی

طرح دو فوريتی برای عدم افزایش اعضای جديد به شوراهای شهر و روستا

مازند شورا: عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس از تهیه طرحی 2 فوریتی با 50 امضا برای عدم افزایش تعداد اعضای شورای اسلامی شهر و روستاها در انتخابات آینده خبر داد.

مازند شورا: شمال نیوز نوشت، مهرداد لاهوتی با اشاره به ماده هفت قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: بر اساس این ماده در انتخابات سال آینده شوراها، باید تعداد اعضای شورای فعلی افزایش یابد که در مجموع بیش از پنج هزار نفر به تعداد شوراها در سراسر کشور افزوده خواهند شد.

نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با بولتن ، با بیان اینکه میزان افزایش اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر کشور به تناسب جمعیت هر شهر و روستا خواهد بود، افزود: بعنوان مثال تعداد 15 عضو شورای شهر تهران به 31 نفر افزایش خواهد یافت.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون مدیریت شهری مجلس تصریح کرد: اجرای این ماده قانونی دارای اشکالاتی خواهد بود چرا که اولا بار مالی زیادی را برای کشور ایجاد می کند و از طرف دیگر وقتی خود شوراها با افزایش تعداد مواجه شوند، در کارکرد و تصمیم گیری دچا مشکل می شوند.

لاهوتی اضافه کرد: به همین دلیل نمایندگان مجلس «طرح 2 فوریتی مسکوت ماندن ماده هفت قانون انتخابات شوراها» را تهیه کردند که این طرح به امضای 50 نماینده مجلس هم رسیده و هفته آینده در صحن مجلس مطرح خواهد شد.

به گفته وی این طرح در مجلس مصوب خواهد شد و تعداد اعضای شورا های اسلامی شهر و روستا برای دوره آینده افزایش نخواهد یافتلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : طرح، دو فرورتی، تعدا -

نظر شما در مورد : طرح دو فوريتی برای عدم افزایش اعضای جديد به شوراهای شهر و روستا

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها