حضرات دولت محترم دوازدهم ! اینَ تذهبون ؟!

تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 - ساعت : 16:30

کد مطلب: 35953 چاپ به اشتراگ گذاشتن

حضرات دولت محترم دوازدهم ! اینَ تذهبون ؟!

مازندشورا: ساری -ایرنا- روزنامه 'بشیر' چاپ ساری در شماره روز پنجشنبه خود در یادداشتی با عنوان 'حضرات دولت محترم دوازدهم! اینَ تذهبون ؟! درخصوص انتخاب استاندار جدید با درجه سرداری' ، خواستار وفای به عهد رئییس جمهوری در انتخاب گزینه های بومی کاربلد برای استانداری شد.

مازندشورا: این روزنامه نوشت : در انتخابات ریاست جمهوری، چه در دوره قبل و چه در دوره دوازدهم ، مازندران ، پای گذار حرکت دل گرم کننده و نویدبخش پیش هنگام پیروزی دکتر روحانی در انتخابات بود، استانی کاملا سیاسی و دارای ظرفیت های گسترده و دارای بستری توانمند که از عقب ماندگی ها و غفلت بسیار در رنج و در مشکلات عدیده و فراوان، غوطه ور است.
در آغازین روزهای دولت یازدهم، لابی ها بر واقعیت انتظارات چربید و اولین استاندار این دولت بر خلاف میل و خواست فعالان سیاسی و اجتماعی حامی دولت بر مسند امور گمارده شد!.
از آغاز دولت دوازدهم، نمایندگان محتـرم مجلس شورای اسلامی از حوزه های انتخابیه مازندران، فعالان ستادهای انتخاباتی، چهره های معروف و سیاسی حامی دولت، شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان مازندران که عهده دار میدانی زحمات انتخابات دولت تدبیر بودند؛ به معرفی شاخص ها و چهره های منطبق با آن شاخص ها پرداخته اند ، دولت اما، هیچ توجهی به خواست این گروه ها که بازخوردی از توقعات و خواست مردم و مطالبات آنان و حامیان دولت است؛ نشان نداد.
البته جسته و گریخته و مستند از لابی ها برای تحمیل استانداری غیربومی و وصل به حلقه های سیاسی خبرهایی منتشر می شود و دولت محترم نیز با تعلل و بلاتکلیف کردن وضعیت مدیریت عالی خود در این استان، بر گمانه زنی ها و شایعات افزوده است.
مازندران و یاران بی ادعاء دولت و نمایندگان مجلس و فعالان سیاسی، نه به جهت بهره مندی از مزیت های شخصی استاندار بومی، بلکه به خاطر اشراف چهره های بومی بر نیازها و میدان سیاست این استان سیاسی، معتقد هستند که نیروی بومی توانمند و مورد نظر اجماع سیاسیون و منتخبین مردم در مجلس، عملکرد موفقی را رقم خواهد زد و باعث رضایتمندی مردم شریف این استان و سربلندی دولت دکتر روحانی خواهد شد.
اکنون اما شنیده می شود که یکی از معاونین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با عنوان 'سردار محمد سلامی' اهل اصفهان را که هیچ کارنامه ای در فعالیت های اداری خود در سطوح مختلف وزارت کشور و ادارات تابعه دیگر ندارد ، برای تصدی مسئولیت استانداری مازندران، مشخص کرده اند!!.
اگر چه سهم خواهی قومیتی و منطقه ای، در کشوری متحد و یک پارچه، معنایی ندارد؛ اما این سئوال در ذهن ها مطرح می شود که در میان قریب به چهار میلیون نفر انسان در مازندران یک نفر لیاقت حضور در مدیریت های عالی این دولت را ندارد؟ آقای دکتر روحانی، قبل از انتخابات در جریان تبلیغات انتخاباتی قول داده بودند که از ظرفیت های بومی مناطق برای تعیین استاندار بومی، استفاده خواهند کرد، اما اینک بر خلاف آن وعده و وعید ها، شاهد بی توجهی به یاران و حامیان و علاقه مندان به این دولت در حداقل انتظارات هستیم.
رییس جمهور محترم جناب آقای دکتر روحانی! اعتماد مردم پشتوانه عظیمی است که به یک دوره و زمان خلاصه نمی شود در خاطر مردم، عملکردها و قول هایی که داده شد، می ماند و قضاوت می کنند و شما مرد قول و قرار هستید، اینک ( الوعده وفا) درسی که از مرحوم فقید آیت الله هاشمی رفسنجانی، آموخته بودید.
آقای سردار محمد سلامی، مورد خواست ما نبود و نیست؛ کما این که در دولت گذشته از سرداران و پادگان نشین ها، در اداره امور اجرایی بهره برد و کارهای آن ها هم چنان بر دوش مدیران دولت شما مانده است.
ما نیروهای انسانی موفق و خوش نام و کاربلد بسیاری داریم که می توانند بر مشکلات فائق آیند، اگر قرار است سرداری به کار دولت تان در مازندران گمارده شود علی رغم نقد و نظر بسیار به آقای دکتر فلاح، هم ایشان بمانند بهتر است تا کسی که چنین تجربه ای را حتی در اندازه بخشداری ها و فرمانداری ندارد، گمارده شود!!.
اگر لابی ها و نسبت ها و تعلق خاطرها، جای خواست و اراده جمعی حامیان دولت تان را بگیرد؛ آینده مازندران از امروز فلاکت بارش، بدتر خواهد شد و متمنی است که وزیر کشور و آقای مهندس جهانگیری و بقیه مشاورین جناب عالی، اعتراض ها و دل خوری چنین روی کردی را به اطلاع شما برسانند.
باز هم عرض می کنیم که ( جزای خوبی، فقط خوبی است! ) ما منتظر استانداری توان مند از دیار علویان و از جنس مردم خودمان هستیم و یا حداقل این استاندار بماند و یا استاندار غیربومی کارکشته در امور اجرایی که امتحان پس داده باشد برای استان انتخاب نمایید.
خبرنگار : فاطمه رحمتی ** انتشاردهنده : حسن فلاحتی
3009/1654

سياسي

رسانه هاي محلي

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #سیاسی #استاندار #خواست #استان #روحانی #انتخابات #گمارده #محترم #فعالان #حامیان #دوازدهم #استانداری #نیروهای #یاران #وزارت #سردار #هستیم #اجرایی #حداقل #ندارد #سلامی #مدیریت #شورای #بسیار #توانمند #ظرفیت #دارای #مشکلات #انتظارات #توجهی #سیاست #انتخاباتی #نمایندگان #غیربومی

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : حضرات دولت محترم دوازدهم ! اینَ تذهبون ؟!

*

*


X https://sport45.site/