مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 35961 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 04 آبان 1396 -ساعت : 15:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بهبود کیفیت زندگی کاری نیاز امروز جامعه کار و تولید است

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی:

بهبود کیفیت زندگی کاری نیاز امروز جامعه کار و تولید است

مازند شورا: مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی گفت:برخورداری نیروی کار از سلامتی جسمی، روانی، فرهنگی و اجتماعی و نشاط اجتماعی و بهبود کیفیت زندگی کاری با بهره وری و که نیاز امروز جامعه کار و تولید است پیوند وثیقی دارند.

مازندشورا: " حسن محمد صادقیان " در اولین هم اندیشی تخصصی مدیران امور اجتماعی ادارات کل تعاون،کارورفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور که با تلاش معاونت فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه در ساری برگزارشد زمینه سازی برای ایجاد نشاط اجتماعی را از جمله اهداف برگزاری این نشست دانست .

وی افزود : با اجماع سازی و فهم مشترک در رویکردها و جهت گیریهای وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی و عمیق ترشدن شناخت ها ، مسئولیت ها و ایجاد نگرش های همسو و هم جهت ، با روحیه همدلی و همراهی فرصت ها برای نقش آفرینی شایسته تر در جهت مدیریت و کاهش آسیبهای اجتماعی فراهم می آید .

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی خاطرنشان کرد : قصد داریم دراین نشست تخصصی هم اندیشی برنامه ریزی های لازم و اجرایی را برای استفاده از تجارب پیشین و دانش به روز را برای حل مسائل و ایجاد سلامت، روانی، فرهنگی و اجتماعی و نشاط درمحیط های کاری داشته باشیم .

دکترصادقیان با اشاره به نتایج و یافته های تعدادی از پژوهش های انجام شده به تبیین آسیب های اجتماعی در محیط های کاری پرداختند و گفت : مطابق پژوهشها نرخ تحقیق به عمل، 90 به 10 است که معنای آن این است که در کشورهای در حال توسعه عمده تحقیقات تزیینی است و کاربرد پیدا نمیکنند ولذا ما در کنار انجام تحقیقات، باید بدنبال کاربست یافته های تحقیقی باشیم.

مدیرکل امور اجتماعی وزارت تعاون،کارورفاه اجتماعی ، راه اندازی مراکز ایمن در محیط های کاری ، شناسایی نیازهای ساکنان بافت های فرسوده غیررسمی درتهران ، تهیه بسته های پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محیط های کاری ، ارائه راهکارهای پیشگیری از اعتیاد زنان در محیط های کاری و... را از جمله پژوهش های دردست اقدام معاونت قرهنگی اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی برشمرند .

وی برایجاد تعاملات مناسب میان کارفرمایان و کارگران تاکید کرد و گفت : مدیران امور اجتماعی باید با تخصص کافی ومخاطب شناسی درست امور را پیش ببرند .


منبع : ایلنا


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها :

نظر شما در مورد : بهبود کیفیت زندگی کاری نیاز امروز جامعه کار و تولید است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها