مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 360 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 01 بهمن 1393 -ساعت : 23:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها خبر داد

تولید روزانه 11 هزار تن زباله در روستاهای کشور

مازند شور: معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور از تولید روزانه 11 هزار تن زباله در روستاهای کشور خبر داد.

مازند شورا: محسن کوشش‌تبار ظهر امروز در همایش راهبردی ملی مدیریت پسماندهای عادی در استان‌های شمالی کشور در محل مرکز توسعه و تکنولوژی هراز گفت: با قانون 10 ساله‌ای که در حوزه مدیریت پسماند داریم می‌توانیم در این زمینه موفقیت‌هایی کسب کنیم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه ما در زمینه پسماند تنها کمربند سبز استان‌های شمالی نیست، افزود: در پسماندها باید منتظر باشیم استان‌های جنوبی نیز به مشکل زباله و پسماند برخورد کنند.

کوشش‌تبار با اعلام اینکه این نشست‌ها کافی نیست و باید در زمینه اطلاع‌رسانی و وارد کردن رسانه‌ها بهتر عمل کنیم، اظهار کرد: واقعیت این است که در زمینه اطلاع‌رسانی دچار گسست‌های جدی شده‌ایم و با ابزار رسانه و ارتباط جمعی که برخواسته از یک فرآیند پژوهش‌محور است تاکنون نتوانستیم ارتباط برقرار کنیم.

وی با بیان اینکه اگر فاصله آگاهی مردم و کار کارشناسی ما کمتر شود می‌توانیم در زمینه افزایش سفرها و افزایش هر روزه مصرف‌گرایی هشدار دهیم، تصریح کرد: قوانین در این حوزه وجود دارد و فقط باید ارتباط میان آنها را ایجاد کنیم.

سازمان امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های وزارت کشور با تاکید بر اینکه در قانون پیش‌بینی شده است که درآمد جرایم حاصل از مدیریت پسماند باید صرف چه اموری شود، گفت: نمی‌توانیم با آحاد مردم فرد به فرد روبه‌رو شده و فرهنگ‌سازی کنیم.

وی با اعلام اینکه در سال‌جاری 2 هزار خودروی حمل زباله برای روستاهای کشور خریداری شده است، یادآور شد: اگر تفکیک از مبدا به درستی صورت می‌گرفت شاید نیازی به این تعداد خودرو نبود.

کوشش‌تبار با اشاره به اینکه هر جا در نظام برنامه‌ریزی یک صندلی خالی برای مردم کنار گذاشتیم موفق خواهیم بود، تصریح کرد: هر روستایی 450 گرم در روز زباله تولید می‌کند که معتقدیم اگر مدیریت پسماند از مبدا صورت می‌گرفت شاید این میزان به نصف می‌رسید.

وی با اعلام اینکه 52 درصد پسماندها در روستاها تولید می‌شود، اظهار کرد: وزارت کشور براساس قانون موظف است دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌‌ها را ارسال کند.

این مسئول با تاکید بر اینکه تا پایان سال شیوه‌نامه تولید، ذخیره‌سازی، جمع‌آوری و حمل پسماندهای روستایی نهایی و ابلاغ می‌شود، یادآور شد: در این زمینه نیز ضروری است مردم و شوراها نقش ایفا کنند.

وی در پایان با اعلام اینکه روزانه 11 هزار تن زباله در روستاهای کشور تولید می‌شود، گفت: تولید روزانه زباله در شهرها 49 هزار تن است که مجموعا در سال 18 هزار تن زباله تولید می‌شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : محسن کوشش‌تبار - همایش شهرداران - آمل - مدیریت پسماند - -

مطالب مرتبط با : تولید روزانه 11 هزار تن زباله در روستاهای کشور
نظر شما در مورد : تولید روزانه 11 هزار تن زباله در روستاهای کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها