کاهش و افزایش متوالی تعداد اعضای شورا، افراط و تفریط هست / مخالف واگذاری نهادهای هزینه‌دار به شوراها هستم

تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 خرداد 1395 - ساعت : 13:38

کد مطلب: 3617 چاپ به اشتراگ گذاشتن

شیخ زاهد نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌و‌گو با موثق؛

کاهش و افزایش متوالی تعداد اعضای شورا، افراط و تفریط هست / مخالف واگذاری نهادهای هزینه‌دار به شوراها هستم

اختصاصی مازندشورا: نماینده شورای استان‌ها در شورای عالی استان‌ها، درباره برنامه‌های دولت و مجلس در امور شوراها، بیان کرد: آقای روحانی در سالن اجلاس سران به همراه وزیر کشور، که مهمان شوراهای عالی استان‌ها بوده است، اذعان کردند براساس آمار و ارقام شوراها توانستند بیش از 54 هزار میلیارد درآمد برای عمران و آبادی کسب کنند که نشان از پتانسیل بالا و بلوغ شوراها است.

اختصاصی مازندشورا - سرویس شوراها: در سلسله گفتگوهای مازندشورا با اعضای شورای اسلامی مازندران این بار به سراغ ابراهیم ولی شیخ زاهد رفتیم و نظرات وی را درباره تاثیر کاهش اعضای شورا بر کیفیت عملکرد این نهاد و برنامه‌های دولت و مجلس در این باره جویا شدیم که از نظرتان می‌گذرد:

کاهش و افزایش متوالی تعداد اعضای شورا، افراط و تفریط هست

ابراهیم ولی شیخ زاهد، در گفتگو با مازندشورا درباره کاهش تعداد اعضای شوراها، اظهار کرد: با توجه به قدمت 4 دوره‌ای شوراها، بارها شاهد بودیم که طرح افزایش یا کاهش تعداد اعضای شوراها به مجلس رفت و دچار تغییر شد.

وی، افزود: مثلا در دور قبل انتخابات شوراها، مجلس به افزایش تعداد رای داد در حالی که برای این دوره از انتخابات، مجلس کاهش تعداد اعضای شوراها را تصویب کرد.

نماینده شورای استان‌ها در شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: کاهش تعداد، برای شهرهای با جمعیت بالای 20 هزار نفر و کلانشهرها، افزایش تعداد زیانبار است چرا که حضور تفکرات متعدد را محدود و در نتیجه ضریب خطا و اشتباه را افزایش می‌دهد.

مخالف کاهش تعداد اعضای شوراها هستم

شیخ زاهد، با اظهار اینکه دلیل کاهش تعداد اعضا را نمی‌دانم، گفت: از نظر ما این کاهش و افزایش تعداد، افراط و تفریط هست که به نفع مردم و جامعه نیست.

وی، با بیان اینکه بنده با کاهش تعداد اعضای شوراها مخالف هستم، گفت: با اشاره به سوابق کاری خود در امور شورایی، برای شهرهای با جمعیت 20 هزار نفر و بالاتر، کاهش اعضا مناسب و پاسخگو نیست.

مخالف واگذاری نهادهای هزینه‌دار به شوراها هستم

نماینده شورای استان‌ها در شورای عالی استان‌ها، درباره برنامه‌های دولت و مجلس در امور شوراها، بیان کرد: آقای روحانی در سالن اجلاس سران به همراه وزیر کشور، که مهمان شوراهای عالی استان‌ها بوده است، اذعان کردند براساس آمار و ارقام شوراها توانستند بیش از 54 هزار میلیارد درآمد برای عمران و آبادی کسب کنند که نشان از پتانسیل بالا و بلوغ شوراها است.

شیخ زاهد، افزود: رئیس‌جمهور موافقت کردند امسال این طرح را به مجلس ببرند اما تا آنجا که مطلع هستم متاسفانه طرحی که آقای روحانی می‌خواهد به مجلس ارائه کند دادن نهادهای کم‌هزینه به دولت و هزینه‌دار به شوراها هست که ما با این طرح مخالفیم.  

شوراهای فعلی، شورای شهرداری‌اند

وی، با بیان اینکه فعلا شوراها، شورای شهرداری‌اند، گفت: در حال حاضر فقط در امور مربوط به شهرداری از ما نظر می‌خواهند ما به این راضی نیستیم بلکه انتظار ما این است که شورای واقعی شویم.

شیخ زاهد، با اشاره به آغاز بکار مجلس دهم، خاطرنشان کرد: امید مردم این است که طرح‌ها و لوایحی در مجلس بحث و تصویب شوند که به نفع مردم باشد. برخی تصمیمات به ضرر مردم است و به آن‌ها فشار می‌آید نیاز است سیاست‌ها به گونه‌ای باشد که مردم میل به بازگشت به روستاها پیدا کنند نه اینکه به سمت شهرها و کلان شهرها بروند.

این مطلب در اولین شماره دو هفته نامه موثق (ششم تیرماه 1395) منتشر شده است

نویسنده :

برچسب ها : #کاهش و افزایش #تعداد اعضای شورا #افراط و تفریط #واگذاری نهادهای هزینه‌دار #شوراها #شیخ زاهد

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : کاهش و افزایش متوالی تعداد اعضای شورا، افراط و تفریط هست / مخالف واگذاری نهادهای هزینه‌دار به شوراها هستم

*

*


X https://sport45.site/