مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3618 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 20 خرداد 1395 -ساعت : 10:44

چاپ به اشتراگ گذاشتن
انتخابات هیئت رئیسه شورای استان‌ در آبان‌ماه و روسای شهرها در شهریور برگزار می‌شود

مقیمی نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها در گفت‌و‌گو با موثق؛

انتخابات هیئت رئیسه شورای استان‌ در آبان‌ماه و روسای شهرها در شهریور برگزار می‌شود

اختصاصی مازندشورا: نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها، در ادامه گفت: انتخابات هیئت رئیسه شورای استان‌ در آبان‌ماه و روسای شهرها در شهریور برگزار می‌شود.

اختصاصی مازندشورا - سرویس شوراها: سید مقیم مقیمی، درباره تاثیر کاهش اعضای شورا در دوره آینده بر عملکرد و کیفیت کار این نهاد، اظهار کرد: کاهش اعضای شورا هم فوایدی دارد و هم معایبی، که با توجه به شرایط خاص آن، باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی، افزود: مهمترین کارکرد شورا از نظر بنده، وفاق و همدلی هست که متاسفانه در این دوره کمتر شاهد آن بوده‌ایم که یکی از آن دلایل آن افزایش تعداد اعضای شورا بوده است.

وی، با بیان اینکه افزایش تعداد اعضای شوراها در این دوره موجب افزایش اختلاف‌نظرها و چند دستگی در شوراها شده است، گفت: یکی از مشکلات این هست که با این افزایش، بودجه شوراها تغییری نکرد و وزارت کشور نیز در این زمینه همکاری لازم را انجام نداد چرا که انتظار می‌رفت با افزایش تعداد، بودجه نیز افزایش یابد.

نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: شوراها از لحاظ بودجه به ویژه در کلانشهرها دچار مشکل شدند بنابراین کمتر شاهد تصمیمات و اقدامات زیربنایی بوده‌ایم.

مقیمی، ادامه داد: از محاسن افزایش تعداد شورا، این بوده که افرادی از گروه‌های مختلف با تخصص‌های گوناگون وارد شورا شدند در نتیجه اگر اتحاد و همکاری لازم اتفاق بیفتد و میزان بودجه‌ نیز کافی باشد، می‌تواند اثرگذاری و کارکرد شورا را بیشتر کند.

وی، درباره برنامه دولت و مجلس برای تخصصی‌تر شدن شوراها، بیان کرد: متاسفانه هم دولت و هم مجلس در صدد کم کردن اختیارات شوراها و عدم ارائه قوانین لازم در جهت حمایت از این نهاد مردمی برآمدند.

نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها، افزود: دولت می‌گفت شهردار نیز باید از سوی مردم انتخاب شود که این امر موجب کاهش نقش شورا و سمبلیک شدن این نهاد می‌شودیا طرحی که دولت قبل (شهردار توسط هیات حل اختلاف متشکل از فرماندار، رئیس دادگستری و نمایندگان و ...) ارائه داده بود و مجلس به شدت با آن مخالف کرد.

مقیمی، انتخاب شهردار را تنها راه نشان دادن قدرت و خلاقیت شوراها به مردم دانست و گفت: به این ترتیب شهردار نیز برای جلب نظر مردم و اعضای شورا، سعی در ارائه خدمات بیشتر و با کیفیت‌تری می‌کند.

وی، با اشاره به برگزاری همایش ملی شوراها در روز شورا در تهران، اظهار کرد: پیرو فرمان تاریخی امام راحل در نهم اردیبهشت مبنی بر تشکیل شوراها، همه ساله این همایش در چنین روزی برگزار می‌شود و نظام شورایی (116 هزار نفره) نیز در سراسر کشور حتی در دورترین نقاط، با آرای مردم شکل می‌گیرد و این فرصتی برای تمامی دولت‌ها، جهت رفع مشکلات مناطق مختلف است که از این نهاد کمک بگیرند.

نماینده شورای استان در شورای عالی استان‌ها، در ادامه گفت: انتخابات هیئت رئیسه شورای استان‌ در آبان‌ماه و روسای شهرها در شهریور برگزار می‌شود.

مقیمی، به استفاده از نهاد شورا در تمامی انتخابات‌های کشور، اشاره کرد و گفت: از دولت و مجلس می‌خواهیم بیشتر از قبل، پشتیبان شوراها باشند تا خدمات بیشتری به مردم انجام شود و معضلات بزرگتری رفع شود.

وی، توجه دولت اصلاحات به نهاد مردمی شوراها را ستودنی خواند و افزود: در بین تمامی دولت‌های پس از انقلاب، دولت اصلاحات، برای این نهاد ارزش خاصی قائل بوده و بیشترین توجه را داشته است.

این مطلب در اولین شماره دو هفته نامه موثق (ششم تیرماه 1395) منتشر شده است

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انتخابات هیئت رئیسه - شورای استان‌ - آبان‌ماه - روسای شهرها در شهریو - سید مقیم مقیمی -

نظر شما در مورد : انتخابات هیئت رئیسه شورای استان‌ در آبان‌ماه و روسای شهرها در شهریور برگزار می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*