3 سال انتظار برای بازسازی پل در حال تخریب بخش مرزن آباد چالوس

تاریخ انتشار : یکشنبه 07 آبان 1396 - ساعت : 18:12

کد مطلب: 36256 چاپ به اشتراگ گذاشتن

3 سال انتظار برای بازسازی پل در حال تخریب بخش مرزن آباد چالوس

مازندشورا: نوشهر - ایرنا - پل درحال تخریب روستای '|متکارود'| بخش مرزن آباد چالوس که عملیات بازسازی آن از سال 1393 آغاز شده هم اینک روند ساخت این پل به علت تخصیص نیافتن اعتبار نیمه کاره رها شده است.

مازندشورا: به گزارش ایرنا ، گزارش های دریافتی از منابع رسمی نشان از آن دارد که این پل بر روی رودخانه چالوس درسال های گذشته به علت جریان های سیل خانمان برانداز دچار خسارت شد به گونه ای که مسئولان ذیربط برای پیشگیری از هرگونه حوادث ناشی از تخریب پل از آمد و شد احشام و اهالی این روستا برروی آن جلوگیری کردند
درحال حاضر اهالی این روستا بویژه دانش آموزان به علت خطرساز بودن این پل ناگزیرند مسیر حدود 3 کیلومتری را برای رفتن به مدرسه طی کنند .
روستای متکارود بخش مرزن آباد واقع در ضلع جنوبی رودخانه چالوس دست کم 400 نفر جمعیت دارد.
سرپرست اداره راه و شهرسازی چالوس روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ،میزان اعتبار مورد نیاز برای ساخت این پل را حدود 12 میلیارد ریال اعلام کرد.
مجتبی شهسواری ضمن هشدار به احتمال فروریختن پل قدیمی بر روی رودخانه چالوس افزود :‌ هرچند با هماهنگی های به عمل آمده با مسئولان ادارات ذیربط سعی شده از آمد و شد اهالی این روستا بر روی این پل جلوگیری شود اما باید برای تکمیل پل جایگزین هرچه سریعتر اقدام کرد.
وی با اظهاراینکه عملیات ساخت پل جدید جایگزین پل قدیمی از سال 93 آغاز شده است ، شمع کوبی و ساخت سرستون ها را از مهم ترین اقداماتی دانست که تاکنون از محل اعتبارات داخلی این نهاد برای عملیات اجرایی این طرح دراین منطقه هزینه شده است.
سرپرست اداره راه و شهرسازی چالوس گفت :بتازگی با برگزیدن پیمانکار و در پی آن تخصیص حدود چهار میلیارد ریال اعتبار از محل فروش نفت در صدد هستیم تا کمتر از سه ماه عملیات ساخت این پل را تا مرحله نزدیک به بهره برداری آن پیش ببریم .
وی برای ساخت این پل خواستار تخصیص میزان اعتبار مورد نیاز شد.
بخش مرزن آباد با 800 کیلومتر مربع مساحت و بیش از یکصد روستا ، 18 هزار نفر جمعیت دارد و سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است
خبرنگار: سیدمحمد اکبرموسوی**انتشار دهنده: محسن حسن نیا
1295/ 7078/1899/

اجتماعي

پل متكارود

مرزن آباد

نوشهر


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #چالوس #روستا #اهالی #عملیات #رودخانه #اعتبار #میزان #میلیارد #قدیمی #جایگزین #تخصیص #داخلی #شهرسازی #جمعیت #مسئولان #ایرنا #گزارش #ذیربط #جلوگیری #سرپرست #تخریب #اداره

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : 3 سال انتظار برای بازسازی پل در حال تخریب بخش مرزن آباد چالوس

*

*


X https://sport45.site/