مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 36350 -تاریخ انتشار : دوشنبه 08 آبان 1396 -ساعت : 14:55

چاپ به اشتراگ گذاشتن
آتش سوزی در جنگل های کوهستانی آمل

آتش سوزی در جنگل های کوهستانی آمل

مازندشورا: ساری- ایرنا- بخشدارامامزاده عبدالله شهرستان آمل گفت که بخشی از منطقه جنگلی ارتفاعات این بخش از یکشنبه شب دچار آتش سوزی شده است که همچنان ادامه دارد.

مازندشورا: یحیی عسگری پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود که کانون این آتش سوزی در ارتفاعات یکهزار و 200 متری منطقه
' شاه موزی بن ' در بالادست روستای ' رزکه ' است و دود ناشی از آن از شهر آمل هم مشاهده می شود.
وی با بیان اینکه نیروهای منابع طبیعی با حضور ماموران آتش نشانی آمل و نیز نیروهای مردمی از ساعت چهار بامداد به محل آتش سوزی اعزام شدند ، گفت که سخت گذری بودن منطقه ، حضور بموقع نیروهای عملیاتی و مردمی را کند کرده است.
بخشدار امامزاده عبدالله اضافه کرد که نیروهای امدادی و مردمی تلاش دارند تا از مسیرهای فرعی خود را به محل آتش سوزی برسانند.
عسگری پور از گستره آتش سوزی اظهار بی اطلاعی کرد ولی گفت که بر اساس گزارش ماموران اعزامی ف آتش از حدود 2 کیلومتری محل قابل مشاهده است .
ارتفاع جنگلی بخش امامزاده عبدالله آمل پوشیده از گونه های درختان بلوط ، افرا و ممرز است.
80 هزار هکتار جنگل و 120 هزار هکتار مرتع در حوزه استحفاظی شهرستان آمل وجود دارد.
هواشناسی مازندران از 2 روز پیش نسبت به افزایش ناگهانی دمای هوای استان و احتمال آتش سوزی در مناطق جنگلی و مرتعی هشدار داده بود.
دمای هوای مازندران از دیروز هفتم آبان با افزایش دستکم 10 درجه ای در بعضی مناطق به 32 درجه بالای صفر رسید که یک درجه بیشتر از پیش بینی هواشناسی بود.
همچنین امروز با این حال هنوز گرم ترین زمان فرا نرسیده ، دمای هوا در ساری مرکز مازندران از مرز 32 درجه گذشته است .
منابع طبیعی مازندران هم پیش از این به مسافران و مجاوران ، ساکنان حاشیه جنگل ها و دامداران و کشاورزان هشدار داده بود که در چند روز آینده از روشن کردن هرگونه آتش در عرصه های منابع طبیعی خودداری کنند.
خبرنگار: مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654

اجتماعي

آتش سوزي

ارتفاعات آمل

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - نیروهای - منابع - طبیعی - مردمی - هواشناسی - هکتار - خبرنگار - افزایش - هشدار - مناطق - جنگلی - عبدالله - ارتفاعات - منطقه - ماموران - عسگری - امامزاده - مشاهده -

نظر شما در مورد : آتش سوزی در جنگل های کوهستانی آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها