مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 36513 -تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آبان 1396 -ساعت : 18:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

مازندشورا: ساری- ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت که با جریان گاز در لوله 42اینچ سمنان - ساری که با همت وزارت نفت دولت تدبیر و امید تابستان امسال انجام شد ،دیگر دغدغه قطع و افت فشار گاز در هر شرائط آب و هوایی در این استان از بین رفته است.

مازندشورا: محمد اسماعیل ابراهیم زاده روز سه شنبه در آئین تودیع خود در ساری افزود: اکنون شرائط موجودی گاز طبیعی در لوله های زیر ساختی به حدی است که حتی یک لیتر سوخت فسیلی در استان مازندران مصرف نمی شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا،گاز رسانی به مناطق کوهستانی و دورافتاده مازندران همزمان با بهره برداری از طرح بزرگ گازرسانی دامغان - کیاسر - ساری در تابستان امسال در دستور کار قرار گرفت.
این طرح که هدف آن قطع وابستگی گازی به ترکمنستان و جلوگیری از قطعی گاز مشترکان مازندرانی در اوج مصرف بویژه در فصل پائیز و زمستان بوده ، دهم مرداد ماه امسال با حضور بیژن زنگنه ، وزیر نفت افتتاح شد.
کلنگ عملیات لوله کشی خط 42 اینچ گاز رسانی دامغان - کیاسر - ساری به طول 170 کیلومتر اگر چه در دولت دهم به زمین زده شده و قرار بود در کمتر از یک سال تکمیل شود ، ولی با کمتر از 10 درصد پیشرفت تحویل دولت یازدهم شد.
دولت تدبیر و امید برای تکمیل این خط بیش از یکهزار میلیارد تومان هزینه کرد تا علاوه بر قطع وابستگی مازندران به گاز وارداتی از ترکمنستان ، به باج خواهی های شرکت ترکمن گاز هم برای همیشه پایان دهد.
شرکت ترکمنی دستکم سه بار در این سال ها در اوج سرمای زمستانی با بستن خط لوله گاز ، درخواست افزایش قیمت کرد که آخرین مورد آن آذر ماه پارسال و در دولت یازدهم بود که با پاسخ منفی رو به رو و تسریع در بهره برداری از خط لوله دامغان - کیاسر به صورت جدی دنبال شد.
ابراهیم زاده با اشاره به اینکه اکنون 98درصد شهروندان استان و یکهزارو 932روستای مازندران گاز دارهستند، گفت: دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته است تا روستاهای بالا 20 خانوار تا پایان سال 97 گاز دار شود و اکنون این شرائط برای استان مازندران برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه امروز زمینه برای گاز رسانی به روستاهای کوهستانی استان مازندران از طریق گاز سی ان جی مهیا و فراهم شده است، گفت: 325میلیارد تومان بودجه عمرانی امسال شرکت گاز استان است که می توان طرح های گاز رسانی به روستاها را عملیاتی کرد.
طبق آمارهای رسمی ، 99 درصد از شهرها و حدود 90 درصد از روستاهای مازندران به شبکه گازرسانی متصل هستند و تا پایان سال 97 طبق برنامه مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران که حدود چهار هزارو 200 روستا برآورد شده نیز از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
در این مراسم که با حضور مومنی مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد محمد اسماعیل ابراهیم زاده پس از 36سال خدمت به بازنشستگی نائل آمد و جعفر احمد پور به عنوان مدیر عامل جدید شرکت گاز استان مازندران معرفی شد.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
6990/1899

اقتصاد

گاز

دولت تدبير و اميد

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - رسانی - پایان - روستاهای - امسال - کیاسر - دامغان - ابراهیم - تدبیر - اکنون - تومان - یازدهم - اشاره - خانوار - تکمیل - برنامه - اینکه - گازرسانی - شرائط - اسماعیل - خبرنگار - کوهستانی - وابستگی - برداری - ترکمنستان -

نظر شما در مورد : پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*