پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

تاریخ انتشار : سه شنبه 09 آبان 1396 - ساعت : 18:53

کد مطلب: 36513 چاپ به اشتراگ گذاشتن

پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

مازندشورا: ساری- ایرنا- مدیر عامل شرکت گاز مازندران گفت که با جریان گاز در لوله 42اینچ سمنان - ساری که با همت وزارت نفت دولت تدبیر و امید تابستان امسال انجام شد ،دیگر دغدغه قطع و افت فشار گاز در هر شرائط آب و هوایی در این استان از بین رفته است.

مازندشورا: محمد اسماعیل ابراهیم زاده روز سه شنبه در آئین تودیع خود در ساری افزود: اکنون شرائط موجودی گاز طبیعی در لوله های زیر ساختی به حدی است که حتی یک لیتر سوخت فسیلی در استان مازندران مصرف نمی شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا،گاز رسانی به مناطق کوهستانی و دورافتاده مازندران همزمان با بهره برداری از طرح بزرگ گازرسانی دامغان - کیاسر - ساری در تابستان امسال در دستور کار قرار گرفت.
این طرح که هدف آن قطع وابستگی گازی به ترکمنستان و جلوگیری از قطعی گاز مشترکان مازندرانی در اوج مصرف بویژه در فصل پائیز و زمستان بوده ، دهم مرداد ماه امسال با حضور بیژن زنگنه ، وزیر نفت افتتاح شد.
کلنگ عملیات لوله کشی خط 42 اینچ گاز رسانی دامغان - کیاسر - ساری به طول 170 کیلومتر اگر چه در دولت دهم به زمین زده شده و قرار بود در کمتر از یک سال تکمیل شود ، ولی با کمتر از 10 درصد پیشرفت تحویل دولت یازدهم شد.
دولت تدبیر و امید برای تکمیل این خط بیش از یکهزار میلیارد تومان هزینه کرد تا علاوه بر قطع وابستگی مازندران به گاز وارداتی از ترکمنستان ، به باج خواهی های شرکت ترکمن گاز هم برای همیشه پایان دهد.
شرکت ترکمنی دستکم سه بار در این سال ها در اوج سرمای زمستانی با بستن خط لوله گاز ، درخواست افزایش قیمت کرد که آخرین مورد آن آذر ماه پارسال و در دولت یازدهم بود که با پاسخ منفی رو به رو و تسریع در بهره برداری از خط لوله دامغان - کیاسر به صورت جدی دنبال شد.
ابراهیم زاده با اشاره به اینکه اکنون 98درصد شهروندان استان و یکهزارو 932روستای مازندران گاز دارهستند، گفت: دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته است تا روستاهای بالا 20 خانوار تا پایان سال 97 گاز دار شود و اکنون این شرائط برای استان مازندران برنامه ریزی شده است.
وی با اشاره به اینکه امروز زمینه برای گاز رسانی به روستاهای کوهستانی استان مازندران از طریق گاز سی ان جی مهیا و فراهم شده است، گفت: 325میلیارد تومان بودجه عمرانی امسال شرکت گاز استان است که می توان طرح های گاز رسانی به روستاها را عملیاتی کرد.
طبق آمارهای رسمی ، 99 درصد از شهرها و حدود 90 درصد از روستاهای مازندران به شبکه گازرسانی متصل هستند و تا پایان سال 97 طبق برنامه مصوب سفر رئیس جمهوری به این استان تمام روستاهای بالای 20 خانوار مازندران که حدود چهار هزارو 200 روستا برآورد شده نیز از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
در این مراسم که با حضور مومنی مدیر گاز رسانی شرکت ملی گاز ایران برگزار شد محمد اسماعیل ابراهیم زاده پس از 36سال خدمت به بازنشستگی نائل آمد و جعفر احمد پور به عنوان مدیر عامل جدید شرکت گاز استان مازندران معرفی شد.
خبرنگار: سید رضا هاشمی کروئی ** انتشار دهنده: محسن حسن نیا
6990/1899

اقتصاد

گاز

دولت تدبير و اميد

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #مازندران #استان #رسانی #پایان #روستاهای #امسال #کیاسر #دامغان #ابراهیم #تدبیر #اکنون #تومان #یازدهم #اشاره #خانوار #تکمیل #برنامه #اینکه #گازرسانی #شرائط #اسماعیل #خبرنگار #کوهستانی #وابستگی #برداری #ترکمنستان

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : پایان دغدغه قطع و افت فشار گاز با تدبیردولت تدبیر و امید در مازندران

*

*