تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1395 - ساعت : 07:26

کد مطلب: 3657 چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی :

سایه سنگین تهران ، مسائل زیست محیطی مازندران را تهدید می کند

مازندشورا: معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت : یکی از عوامل تهدید کننده زیست محیطی استان مازندران ، سایه سنگین جمعیت کلان شهر استان تهران است .

مازندشورا: 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران دکتر پیروز حناچی در دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین ، چالش‌ها و راهبردها با تاکید بر استان‌های شمالی کشور در بابلسر افزود : تهران دو درصد مساحت و 30 درصد تولید ناخالص کشور را دارد.
وی ادامه داد : متاسفانه تبعات ازدحام جمعیت تهران به شهرهای شمالی کشور کشانده شده است و این موضوع در تعطیلات پایان هفته برای همه مشخص و لازم است از طریق وزارت راه و شهرسازی با برگزاری چنین همایش هایی نخبگان راهکارهای مناسب را ارائه دهند.
دکترحناچی گفت : دولت تدبیر و امید مصمم به حل چالش های زیست محیطی است و در تلاشیم تا چرخه معیوب را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
وی افزود : علت اینکه این همایش ملی در مازندران برگزار شد این است که استان مازندران و استان های شمالی هم به لحاظ زیست محیطی مشکلشان حاد شده است و همه در تلاشیم با مدیریت خردمندانه و بهره گیری از نظرات نخبگان و افزایش دانش و مطالعه ، ساز و کارهای پیش بینی شده را برای حفظ محیط زیست به کار بگیریم .
وی افزود : در این همایش ملی سعی کردیم علاوه بر دانشگاه تهران از سه دانشگاه معتبر مازندران، گیلان و گلستان نیز بهره بگیریم تا وضعیت حادی که در سه درصد خاک حاصلخیز کشور در استان های شمالی رخ داده است، مورد بررسی قرار گیرد.
دکترحناچی امنیت غذایی کشور را مرهون استان های شمالی دانست و گفت : یکی از عوامل اصلی تخریب جنگل ها در کشور فقر مادی و فرهنگی است در حالی که در آموزه های دینی مطرح است که اگر شخصی نتواند معاش خود را تامین کند، دینداری او هم با مشکل مواجه خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : دولت تدبیر و امید از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد تا وضعیت عادی به استان های شمالی برگشت کند و زمانی دولتمردان در این امر موفق می شوند که این موضوع تبدیل به یک اراده و مطالبه اجتماعی شود.
وی ادامه داد : باید با ارتقاء دانش بشری و بهره گیری از ابزار خرد جمعی برای کنترل موضوع های زیست محیطی راه حل ارائه کنیم. حناچی بیان کرد : راهکارهای ما باید به گونه ای باشد که دولت ، سرمایه گذار و مردم همه سود ببرند و باید به این تعامل سازنده برسیم.
وی افزود : آن چیزی که نگران کننده است ، عده ای نباید منافع کوتاه مدت را بر منافع یک ملت ترجیع دهند و اگر عوامل کنترل کننده آلوده شوند این روند دچار مشکل اساسی خواهد شد.
گفتنی است دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، چالش‌ها و راهبردها با تاکید بر استان‌های شمالی کشور به مدت دو روز در دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار می گردد.

 


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران

برچسب ها : #شمالی #مازندران #استان #همایش #افزود #شهرسازی #محیطی #تهران #موضوع #خردمندانه #مدیریت #دانشگاه #برگزار #تدبیر #دکترحناچی #تلاشیم #کنترل #کننده #منافع #ارائه #عوامل #وضعیت #بگیریم #بابلسر #چالش‌ها #سرزمین #دومین #حناچی #راهبردها #تاکید #نخبگان #ادامه #معاون #استان‌های #راهکارهای

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : سایه سنگین تهران ، مسائل زیست محیطی مازندران را تهدید می کند

*

*


X https://sport45.site/