مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3657 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 خرداد 1395 -ساعت : 07:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون شهرسازی و معماری وزیر راه و شهرسازی :

سایه سنگین تهران ، مسائل زیست محیطی مازندران را تهدید می کند

مازندشورا: معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی گفت : یکی از عوامل تهدید کننده زیست محیطی استان مازندران ، سایه سنگین جمعیت کلان شهر استان تهران است .

مازندشورا: 

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران دکتر پیروز حناچی در دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین ، چالش‌ها و راهبردها با تاکید بر استان‌های شمالی کشور در بابلسر افزود : تهران دو درصد مساحت و 30 درصد تولید ناخالص کشور را دارد.
وی ادامه داد : متاسفانه تبعات ازدحام جمعیت تهران به شهرهای شمالی کشور کشانده شده است و این موضوع در تعطیلات پایان هفته برای همه مشخص و لازم است از طریق وزارت راه و شهرسازی با برگزاری چنین همایش هایی نخبگان راهکارهای مناسب را ارائه دهند.
دکترحناچی گفت : دولت تدبیر و امید مصمم به حل چالش های زیست محیطی است و در تلاشیم تا چرخه معیوب را به جایگاه اصلی خود برسانیم.
وی افزود : علت اینکه این همایش ملی در مازندران برگزار شد این است که استان مازندران و استان های شمالی هم به لحاظ زیست محیطی مشکلشان حاد شده است و همه در تلاشیم با مدیریت خردمندانه و بهره گیری از نظرات نخبگان و افزایش دانش و مطالعه ، ساز و کارهای پیش بینی شده را برای حفظ محیط زیست به کار بگیریم .
وی افزود : در این همایش ملی سعی کردیم علاوه بر دانشگاه تهران از سه دانشگاه معتبر مازندران، گیلان و گلستان نیز بهره بگیریم تا وضعیت حادی که در سه درصد خاک حاصلخیز کشور در استان های شمالی رخ داده است، مورد بررسی قرار گیرد.
دکترحناچی امنیت غذایی کشور را مرهون استان های شمالی دانست و گفت : یکی از عوامل اصلی تخریب جنگل ها در کشور فقر مادی و فرهنگی است در حالی که در آموزه های دینی مطرح است که اگر شخصی نتواند معاش خود را تامین کند، دینداری او هم با مشکل مواجه خواهد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : دولت تدبیر و امید از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد تا وضعیت عادی به استان های شمالی برگشت کند و زمانی دولتمردان در این امر موفق می شوند که این موضوع تبدیل به یک اراده و مطالبه اجتماعی شود.
وی ادامه داد : باید با ارتقاء دانش بشری و بهره گیری از ابزار خرد جمعی برای کنترل موضوع های زیست محیطی راه حل ارائه کنیم. حناچی بیان کرد : راهکارهای ما باید به گونه ای باشد که دولت ، سرمایه گذار و مردم همه سود ببرند و باید به این تعامل سازنده برسیم.
وی افزود : آن چیزی که نگران کننده است ، عده ای نباید منافع کوتاه مدت را بر منافع یک ملت ترجیع دهند و اگر عوامل کنترل کننده آلوده شوند این روند دچار مشکل اساسی خواهد شد.
گفتنی است دومین همایش ملی مدیریت خردمندانه فضای سرزمین، چالش‌ها و راهبردها با تاکید بر استان‌های شمالی کشور به مدت دو روز در دانشگاه مازندران در بابلسر برگزار می گردد.

 


منبع : اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شمالی - مازندران - استان - همایش - افزود - شهرسازی - محیطی - تهران - موضوع - خردمندانه - مدیریت - دانشگاه - برگزار - تدبیر - دکترحناچی - تلاشیم - کنترل - کننده - منافع - ارائه - عوامل - وضعیت - بگیریم - بابلسر - چالش‌ها - سرزمین - دومین - حناچی - راهبردها - تاکید - نخبگان - ادامه - معاون - استان‌های - راهکارهای -

مطالب مرتبط با : سایه سنگین تهران ، مسائل زیست محیطی مازندران را تهدید می کند
نظر شما در مورد : سایه سنگین تهران ، مسائل زیست محیطی مازندران را تهدید می کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*