مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3662 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 اسفند 1394 -ساعت : 14:45

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان خبر داد

کاهش بیش از 50 درصدی آمار ساخت و ساز در سال جاری

مازندشورا: معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان زنجان با بیان اینکه آمار ساخت و ساز در سال جاری به هیچ وجه قابل قبول نیست، گفت: آمار ساخت و ساز سال‌ جاری بیش از 50 درصد کاهش داشته است.

مازندشورا:ابراهیم باقری اظهار کرد:با توجه به وضعیت مالی نامناسب و کاهش درآمدهای مالی سازمان نظام مهندسی استانزنجان امسال موفق به برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس نشد.

وی از برگزاری نمایشگاه صنعت و ساختمان در محل نمایشگاه‌های کاسپینزنجان خبر داد و افزود: این نمایشگاه در راستای ترویج مقررات ملی ساختمان برگزار وسازمان نظام مهندسی نیز در این راستا غرفه‌ای برای بهبود کیفیت صنعت ساخت و سازدایر کرده است.

معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان زنجان تصریح کرد:مهندسین، علاقمندان و سایر اقشاری که از این نمایشگاه بازدید می‌کنند، می‌توانندسئوالات خود را در زمینه صنعت ساختمان و ساخت و ساز با ما در میان گذشته تا بهآنها پاسخ داده شود.

باقری با بیان اینکه در حال حاضر سازمان نظام مهندسی بیش از 5هزار و 600 عضو مهندس دارد، اضافه کرد: این مهندسین در رشته‌های مهندسی عمران،معماری، برق، مکانیک، شهرسازی و مهندسی نقشه‌برداری و ترافیک عضو سازمان نظام مهندسیهستند.

وی با اشاره به اینکه از ظرفیت مهندسین عضو در ساخت و ساز شهری وصنعتی استفاده می شود، ابراز کرد: برنامه‌های آتی سازمان نظام مهندسی ارتقای کیفیتساخت و ساز در جامعه، مصرف مصالح استاندارد و همچنین ارتقای دانش مهندسین و تشویقبه ساخت و ساز مهندسی است.

معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان زنجان ابراز داشت:در راستای افزایش راندمان کاری و بهره‌وری مناسب و صرفه‌جویی انرژی و امنیت وایمنی ساختمان با استفاده از ظرفیت‌های موجود مهندسین سازمان، برنامه‌ریزی شده است.

باقری با بیان اینکه تلاش سازمان نظام مهندسی و ساختمان بر این باوربوده که در زمینه کیفیت ساخت و ساز موثر واقع شود، گفت: در این راستا سازمان نظاممهندسی با توجه به بضاعت‌های موجود تلاش می‌کند در پایان دوره سه ساله خود، گام‌هایخوبی را برای ارتقای صنعت ساخت و ساز و ساختمان بردارد.

وی خاطرنشان کرد: برنامه سازمان نظام مهندسی در بحث ساخت و ساز، تامینامنیت ساختمان و ساخت و ساز شهروندان است تا از این طریق افزون بر تامین امنیتساختمان بهره‌وری و توجیه اقتصادی نیز در پی داشته باشد.

معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان زنجان با بیاناینکه نگاه سازمان به مهندسین عضو و سازمان‌های زیر مجموعه خود نگاه به صورتسرمایه ملی است، ابراز داشت: تمام تلاش سازمان نظام مهندسی، توسعه و رونق فضای کسبو کار در بخش ساختمان است.

باقری با تاکید بر اینکه آمار ساخت و ساز در سال جاری به هیچ وجه قابلقبول نیست، اظهار کرد: صنعت ساخت و ساز با تو جه به وضعیت موجود در سال‌های اخیربیش از 50 درصد کاهش داشته است.

وی با تشریح دلایل کاهش آمار ساخت و ساز عنوان کرد: حیاتبسیاری از کارخانه‌های استان زنجان به صنعت ساخت و ساز وابسته است و 300 تا 400گروه شغلی وابسته به صنعت ساخت و ساز می‌باشد.

معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان زنجان در ادامهبیان کرد: زمانی که صنعت ساختمان با رکود مواجه شود، صنایع وابسته به آن نیز دچارخسارت و رکود خواهند شد چون موتور متحرک اقتصاد کشور صنعت ساختمان و صنایع وابستهبه آن است.

باقری با تاکید بر موضوع فوق، گفت: بنابر نبودن رونق در بازار ساخت وساز راندمان کار سازمان نظام مهندسی نیز کاهش پیدا کرده و این مقوله بر روی کارکردکارخانه‌های صنایع وابسته نیز تاثیر بسیار گذاشته است.

وی با بیان اینکه شواهد نشان از تکان خوردن بازار مسکن و صنعت ساخت وساز دارد، اضافه کرد: با توجه به وضعیت پیش آمده این روزهای بازار مسکن، پیش‌بینیمی‌شود در سال آینده بازار ساخت و ساز رونق خوبی بگیرد.

معاون پشتیبانی سازمان نظام مهندسی و ساختمان استان زنجان در رابطه بازمان بازگشت صنعت ساخت و ساز به دوران پر رونق خود ابراز کرد: نمی‌توان زمانبندیخاصی برای این امر تعیین کرد، چون عوامل متعددی در این مقوله دخالت دارند تا باعثرونق یا رکود یک صنعت شوند.

باقری در پایان اظهار کرد: در حوزه صنعت ساختمان سازی افراد بسیاریمشغول به فعالیت هستند و سازمان نظام مهندسی امیدوار است سال آتی بازار ساخت و ساررونق خود را پیدا کرده و از رکود خود خارج شود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - ساخت و ساز - ساختمان - استان - زنجان - معاون - مهندسین - باقری - اینکه - بازار - پشتیبانی - وابسته - ابراز - ارتقای - نمایشگاه - موجود - صنایع - وضعیت - اظهار - تاکید - بهره‌وری - مقوله - پایان - استفاده - راستای - مهندس - برگزاری - راستا - کیفیت - اضافه - زمینه - راندمان -

نظر شما در مورد : کاهش بیش از 50 درصدی آمار ساخت و ساز در سال جاری

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها