مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3688 -تاریخ انتشار : شنبه 08 اسفند 1394 -ساعت : 15:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس نظام مهندسی ساختمان تهران در مراسم بزرگداشت روز مهندس:

ترویج اخلاق حرفه ای،به منزله نهادینه سازی مسئولیت پذیری مهندسان

مازندشورا: رییس نظام مهندسی ساختمان تهران گفت: اجرای دقیق قوانین و مقررات نظام مهندسی، رعایت و ترویج اخلاق حرفه‌ای، ساماندهی امور و انتظام بخشی ظرفیت‌های مهندسی، ارتقای دانش و مهارت فنی مهندسان و تلاش برای بهبود ساخت و سازها از اولویت‌های کاری سازمان نظام مهندسی استان تهران است.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمانتهران، حبیب اله بیطرف در همایش بزرگداشتروز مهندس با بیان مطلب فوق گفت: دفاع از حقوق شهروندان و ذی نفعان خدمات مهندسی،تکریم ارباب رجوع، نهادینه‌سازی مسوولیت پذیری مهندسان، اعتبار بخشی به جایگاه ومنزلت مهندسان از دیگر اولویت‌های کاری سازمان نظام مهندسی استان تهران است.

بیطرف در همایش"اخلاقحرفه ای ، کیفی سازی خدمات" که در سالن همایش های برج میلاد برگزار شد ،اظهار داشت: اقدامات هیئت مدیره دوره هفتم بر اساس راهبردهای چهار‌گانه بر مبنایقانون‌گرایی، اخلاق‌مداری، برنامه‌محوری و شایسته سالاری بنا گردیده است.

پیوند افتخارات 5 هزار ساله مهندسی به آینده

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران با اشاره به سابقه ۵ هزار ساله مهندسی در ایرانبه تشریح اقدامات آتی این سازمان پرداخت و گفت: اجرای دقیق قوانین، ترویج اخلاقحرفه‌ای، نظام‌بخشی به امور صنفی مهندسان، بهبود کیفیت ساخت‌وساز و دفاع از حقوقشهروندان از اهم اولویت های کاری دورههفتم مدیریت سازمان نظام مهندسی ساختمان می باشد.

خلق تمدنی عظیم برای آینده ای امید بخش

مهندس بیطرف افزود: فرصت خدمت را باید غنیمت شمرد تا بتوانیم پلی بینگذشته و آینده ایجاد کنیم و شیرینی خاطرات و افتخارات پنج هزار سال پیشینه مهندسیایران زمین را به شوق خلق تمدنی بزرگ و سرزمینی آباد و آینده ای امید بخش پیوندزنیم.

مهندس بیطرف اظهار داشت:مهندسی، تلفیق علم،فن و هنر در فرایند تبدیلایده به اثر برای پیشرفت و توسعه جوامع انسانی است که در نهایت به عنوان پروژهبرای رفع نیاز جامعه آماده بهره برداری می گردد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: وظیفه اصلی یکمهندس خلق، ابداع و آفریدن است و مهندسان با فکر، اندیشه در کمال دقت و زیبایی بهنیکو ترین وجه طراحی نظارت و اجرای خود را بنا به اقتضای پروژه انجام می‌دهند و درحقیقت مهندسی جلوه‌ای عظیم از اندیشیدن، تلاش، آفریدن و ساختن است.

اهمیت قدرت تفکر و توان تحلیل مهندسان

مهندس بیطرف بیان داشت: مهندسان با قدرت تفکر و توان تحلیل موثر می‌توانندنیازهای جامعه بشری را با کیفیت مناسب در کم‌ترین زمان ممکن و با مناسب‌ترین صرفهاقتصادی مرتفع سازند و زمینه ارتقای کیفیت زندگی را فراهم کنند.

وی افزود : مدیریت این سازمان با نگرشی واقع بینانه پس از آسیب‌شناسیوضعیت موجود و شناسایی دقیق قوت‌ها و ضعف‌ها درصدد آن است که با بهره‌گیری ازسرمایه عظیم مهندسان در استان تهران و تلاش صادقانه و مجدانه نسبت به رفع کاستی‌هااقدام نماید و برای تحقق این امر از تمام ظرفیت‌ها و حمایت‌های دولت ، وزارت راه وشهرسازی، سازمان‌ها و تشکل‌های حرفه‌ای و اندیشه‌های خلاق مهندسان بهره گیری خواهدکرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مهندسان - مهندس - بیطرف - تهران - استان - ساختمان - آینده - کیفیت - همایش - مدیریت - تمدنی - جامعه - آفریدن - تحلیل - افزود - اظهار - پذیری - ترویج - خدمات - اقدامات - افتخارات - اجرای -

نظر شما در مورد : ترویج اخلاق حرفه ای،به منزله نهادینه سازی مسئولیت پذیری مهندسان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها