مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3699 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 اسفند 1394 -ساعت : 10:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس نظام مهندسی ساختمان تهران:

اولویت اخلاق حرفه ای؛ اجرای دقیق قانون و آسیب‌شناسی نظام توزیع کار است

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: مهندسان با خلاقیت خود می‌توانند در کمترین زمان و با بهترین کیفیت پروژه‌ای را که بر عهده گرفته‌اند به پایان برسانند و این یعنی همان اخلاق حرفه‌ای مهندسی.

مازندشورا:حبیب‌الله بی‌طرف درباره اخلاق حرفه‌ای مهندسیاظهار کرد: مهندسان عمدتا از اقشار فرهیخته جامعه هستند و در دوره‌ای به دلیل برخیاشتباهات مدیران بخش مهندسی در نظام توزیع کار، نام شریف مهندسان لکه‌دار شد کهوظیفه داریم با برقراری پل ارتباطی میان مردم و این قشر پیشرو و اثرگذار در جامعه،بار دیگر افتخار ۵ هزار سال مهندسی ایران را به مهندسان بازگردانیم.

رئیس سازمان نظاممهندسی ساختمان استان تهران با بیان اینکه پروژه‌هایی که مهندسان اجرا می‌کنند،جلوه‌ای از آفرینش همراه با هنرمندی است، گفت: مهندسان با خلاقیت خود می‌توانند درکمترین زمان و با بهترین کیفیت پروژه‌ای که بر عهده گرفته‌اند را به پایان برسانندو این یعنی همان اخلاق حرفه‌ای مهندسی.

وی ادامه داد: بااستقرار هیئت مدیره دوره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تلاش داریمتا بسیاری از اشتباهاتی را که چه از نظر اجرای قانون و چه از نظر آیین‌نامه اجراییقانون نظامات اداری مهندسی ساختمان در برخی دوره‌های گذشته انجام شده بود بابرقراری نظام عادلانه توزیع کار برطرف کنیم.

رئیس هیئت مدیرهسازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران افزود: دوره هفتم این هیئت مدیره بر پایهاخلاق‌مداری، قانون‌مداری و شایسته‌سالاری بنا شده است. این اعضا پس از شناسایینقاط ضعف فعلی و آسیب‌شناسی در اجرای قوانین مرتبط با اخلاق حرفه‌ای مهندسی در پیآن هستند تا با بهره گرفتن از نظرات و توان مهندسان عضو این سازمان، به اصلاح آسیب‌هایموجود بپردازند.

وی راهکار نهادینهشدن اخلاق حرفه‌ای مهندسی در میان کارفرمایان، مجریان و مهندسان پروژه‌های ساخت وساز را اجرای دقیق قانون نظام مهندسی، ترویج اخلاق حرفه‌ای، انتظام‌بخشی به نظامتوزیع کار، ارتقا و بهبود کیفیت ساختمان‌سازی، دفاع از حقوق شهروندان، اعتبار بخشیبه جایگاه و منزلت مهندسان و ... عنوان کرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - مهندسان - اخلاق - حرفه‌ای - ساختمان - تهران - اجرای - استان - قانون - توزیع - کیفیت - مدیره - آسیب‌شناسی - جامعه -

نظر شما در مورد : اولویت اخلاق حرفه ای؛ اجرای دقیق قانون و آسیب‌شناسی نظام توزیع کار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها