مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3711 -تاریخ انتشار : سه شنبه 18 اسفند 1394 -ساعت : 10:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مراسم بزرگداشت روز ملی مهندسی در استان البرز برگزار شد

مازندشورا: مراسم بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندس نظام مهندسی ساختمان البرز با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار شد.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان البرز، جشن بزرگ روزمهندسی امسال باحضور جمعی از مسوولین ارشد کشوری و استانی از جمله ، مهندس طهاییاستاندار البرز، دکتر شیبانی اصل رییس دفتر سازمانهای مهندسی و تشکل هایحرفه ای وزارت راه و شهرسازی، امام جمعه کمالشهر، معصومی معاون استاندار البرز،شاکرمی دادستان کرج، مدیرکل راه و شهر سازی استان، مدیرکل دفتر فنی استانداریالبرز، اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداران و فرمانداران و معاونان ایشان ،جمعی از مسوولین شهرهای استان و مهندسان عضو سازمان در محل تالار شهیداننژاد فلاح کرج برگزار شد.

در این مراسم دکترمجربی ریاست سازمان در سخنانی ضمن خوشامد گویی به میهمانان و تبریک روز مهندس بههمه اعضای سازمان، با شاره به دستاوردهای سال گذشته سازمان، ابراز امیدواری کرد باحضور هیات مدیره جدید ، سال آینده سال شکوفایی و به نتیجه رسیدن بسیاری از اقداماتپیش بینی شده باشد.

دکتر مجربی باتبیین فلسفه بزرگداشت روز مهندس و مهندسی،ارج نهادن به بانیان آبادانی کشور را مهمترین بخش این امر دانست و تاکید کرد اتحاد مهندسان به عنوان شاغلان یک حرفه میتواند در ارتقای کیفی فعالیت های مهندسی و حفظ و حراست بهتر از سرمایه های ملی کمککند.

وی با اشاره بهانتخابات نظام مهندسی ساختمان در سال جاری، حضور فعال مهندسین در عرصه انتخابات رانشان بلوغ صنفی و وظیف شناسی اعضا در قبال رویکرد آینده سازمان دانست.

وی با تصریح لزوماستفاده از تخصص در صنعت تاکید کرد در صنعت ساختمان باید از بزرگترین مرجع تخصصیآن یعنی سازمان نظام مهندسی ساختمان استفاده کرد و سازمان امادگی کامل برای اجرایمقررات ملی ساختمان اعلام کرده است.

ریاست سازمان افزودبا حمایت اعضای محترم و همراهی مسوولین ارشد استان، سازمان نظام مهندسی بایدبتواند نقش بسیار موثرتری در استان ایفاکند. وی به استفاده صحیح استاندار محترم ازظرفیت کارشناسان سازمان در شورای فنی استانداری به عنوان یک نمونه موفق نام برد.وابراز امیدواری کرد این رویکرد استاندار محترم به عنوان نمومنه و الگویی مناسبمبنای همکاری های سازمان با دیگر نهاد ها قرار گیرد.

مجربی هدف هیاتمدیره سازمان را در این دوره سه ساله اجرایهرچه بیشتر مقررات ملی ساختمان دانست و هیاتمدیره را دارای برنامه مشخص در این عرصه برشمرد.

وی از همه نهاد هایذیربط در امر ساخت و ساز خواست تا سازمان را در این امر مهم یاری کنند. اهتمام جدیبه بالا رفتن انطباق ساخت و سازها با مقررات ملی داشته باشند.

ریاست سازمان درپایان ضمن یادآوری پیشکسوتان در گذشته بر پایبندی پیشکسوتان بر اخلاق حرفه ایتاکید و برای همه درگذشتگان مهندس آرزوی آمرزش و علو درجات کرد.

استاندار البرز نیزدر این مراسم با تبریک روز بزرگداشت خواجه نصیر الدین طوسی و روز مهندس، با خطیرخواندن مسوولیت مهندسان تاکید کرد: ساخت کشور بدون بهره گیری از نتایج بررسی ونظارت های دقیق مهندسان کشور امکان پذیر نیست .

استاندار البرزافزود : مهندسی به روز در صنعت ساخت و ساز می تواند نقشی مهم در قانونگرایی ،استحکام ، سیما و منظر شهری و همچنین جلوگیری از نابودی معماری ایرانی اسلامی ایفاکند .

طهایی با اشاره بهموضوع صدور شناسنامه فنی و ملکی از سوی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، صدور شناسنامه فنی و ملکی را یک موضوع محوری خواند و به این واسطه هویتبخشی به ساختمان ها و شهر را برعهده مهندسان دانست .

وی همچنین با اشارهبه کم توجهی به موضوع مصرف بهینه انرژی در ساختمان ها، توجه جدی به این امر را درشرایط فعلی یک ضرورت خواند.

مدیر کل دفترسازمانهای مهندسی وزارت راه و شهرسازی هم در این مراسم، ورود افراد فاقد صلاحیت رابه صنعت ساختمان، آفت بزرگ شهرسازی دانست و گفت: باید مهندسین واجد شرایط با اخلاقحرفه ای، فکری به حال اغتشاش در فضاهای شهری کنند.

شیبانی اصل افزود:30 تا 40 درصد از سرمایه گذاری ها در کشور، به صنعت ساخت و ساز تعلق دارد و رعایتآیین نامه هاي ۲۸۰۰ و مقررات ملی ساختمان میتواند تلفات مالی و جانی را دراین حوزهتا مقدار قابل توجهی کاهش دهد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان نیز در سخنانی با تبریک روز مهندس در سخنانی اشاره به سوابق سازمانآنتخابات گذشته سازمان را نقطه عطفی در فعالیت های سازمان دانست و اظهار امیدواریکرد سال پیش رو شاهد تحولات اساسی در ساخت و ساز استان باشیم.

دکترترکاشوند شهردار کرج نیز در سخنانی با تبریک روز ملی مهندس، تعامل سازنده سازان بامجموعه مدیریت شهری را موجب ارتقا سازمان و پیشبرد اهداف عالیه آن دانست واین موضوع را از نقاط قوت هیات مدیره جدید سازمان خواند.

در ادامه اینمراسم 15 تن از چهره های ماندگار مهندسی معرفی و با اهدا لوح و تندیس از ایشانتقدیر شد همچنین از یک چهره علمی و چندین چهره برجسته حقوقی، ورزشی و ... تقدیرشد.

در بخش دیگری ازمراسم ضمن رونمایی از دبیرخانه دایمی ساختمان برتر استان، ضمن معرفی سه ساختمانبرتر از دیدگاه معماری، با اهدای لوح از طراحان و سازندگان آن تقدیر شد.

در پایان نیزهنرمندان استان به اجرای برنامه های هنری پرداختند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - ساختمان - استان - دانست - مهندس - البرز - ساخت و ساز - مهندسان - استاندار - سخنانی - شهرسازی - تبریک - مراسم - عنوان - تاکید - ریاست - گذشته - همچنین - مقررات - مدیرکل - خواند - محترم - اشاره - بزرگداشت - موضوع - اعضای - مسوولین - برنامه - هیاتمدیره - ایفاکند - شناسنامه - معرفی - توجهی - استفاده - معماری - پیشکسوتان - آینده - شورای - اسلامی - وزارت - شیبانی - برگزار - باحضور - امیدواری - مدیره - سرمایه - مهندسین - فعالیت - میتواند - مجربی - رویکرد -

نظر شما در مورد : مراسم بزرگداشت روز ملی مهندسی در استان البرز برگزار شد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها