مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37146 -تاریخ انتشار : دوشنبه 15 آبان 1396 -ساعت : 16:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بندر امیرآباد به عنوان منطقه ویژه اقتصادی پذیرفته شد/  مشکلات اقتصادی و بیکاری  مهم‌ترین چالش مازندران است

استاندار سابق مازندران:

بندر امیرآباد به عنوان منطقه ویژه اقتصادی پذیرفته شد/ مشکلات اقتصادی و بیکاری مهم‌ترین چالش مازندران است

مازندشورا: استاندار سابق مازندران با اشاره به اینکه بندر امیرآباد توسط وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان منطقه آزاد پذیرفته شد، گفت: مصوب شدن این امر طول می‌کشد که نمایندگان استان این موضوع را پیگیری کنند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، ربیع فلاح جلودار عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه استاندار سابق و جدید استاندار مازندران که در سالن شماره یک استانداری مازندران در حال برگزاری است، اظهار کرد: با شعار کار و کار حدود 1515 روز در خدمت مردم بودیم و این افتخار بزرگی است.


وی با اشاره به اینکه 50 ماه در کنار مردم مازندران درس‌های زیادی مانند وفاداری گذشت ایثار و تلاش یاد گرفتم، اضافه کرد: یکی از نیازهای اساسی مازندران از زمانی‌که آمدم استان را رنج می‌داد بحث همدلی و همزبانی و انسجام و از همدلی و همزبانی برای استفاده از همه ظرفیت‌ها استفاده کردم و اکنون استان در آرامش و آسایش در جهت توسعه در حال اقدام است.


استاندار سابق مازندران با بیان اینکه به گفته خود رئیس‌جمهور مازندران در تحقق سیاست‌های دولت موفق عمل کرده است، تصریح کرد: استان ما چهار درصد از جمعیت کشور را دارد و در آن زمان برخورداری از اعتبار ملی 2.5 بوده و الان بالای 4 درصد است.


فلاح جلودار با اعلام اینکه ما توانستیم با طرح‌های نیمه‌تمام هر سال 2 هزار طرح پروژه افتتاح کنیم، اظهار کرد: اما مطالبات مردم مازندران بیشتر از این است.


وی به عدم وجود زیرساخت و مشکلات فراوان در راه‌های مازندران اشاره کرد و افزود: 20 میلیون نفر گردشگر وارد استان می‌شود که 40 میلیون نفر شب اقامت در استان هستند.


استاندار سابق مازندران با تأکید بر اینکه مازندران متعلق به مازندران نیست و به همه ایرانیان تعلق دارد و همه در حال استفاده از استان هستند، خاطرنشان کرد: در ارتباط با راه‌های مواصلاتی 500 میلیارد تومان هزینه شده است و در مورد آزاده‌راه شمال در ابتدای راه هستیم.


فلاح جلودار با بیان اینکه جاده بهسازی هزار 55 درصد پیشرفت داشته است، گفت: تمامی فعالیت‌های عمرانی جاده سوادکوه به اتمام رسیده و فقط چند نقطه باقی‌مانده که نیاز به اعتبارات است.
وی یادآور شد: استان قطب کشاورزی است ما تأمین‌کننده غذایی کشور هستیم.


استاندار سابق مازندران بیان کرد: آب‌های سطحی باید مهار شود که این رقم 8.5 درصد بوده و 2.5 درصد افزایش داشته و در حال حاضر مهار آب‌های سطحی 11.5 درصد است.


فلاح با اعلام اینکه سد گلودرد در شرق استان را به اتمام رساندیم، تصریح کرد: تا پایان سال 97 همه روستاهای استان گازدار می‌شوند و 250 میلیارد تومان طرح‌های در دست اجرا وجود دارد.


وی ادامه داد: همچنین در طرح تحول سلامت هزار میلیارد تومان هزینه شده است.


استاندار سابق مازندران اظهار کرد: مهم‌ترین چالش دولت و استان مشکلات اقتصادی و رونق و اشتغال‌زایی است که در این زمینه با همدلی و اتحاد قدم‌های خوبی،برداشته شده است.


فلاح جلودار با بیان اینکه در بحث رونق اقتصادی از لحاظ تعداد رتبه نخست را کسب کردیم، اضافه کرد: اقتصاد مقاومتی تنها راه حل مشکلات اقتصادی در استان است.


وی ادامه داد: نرخ بیکاری تا پایان امسال 12.7 درصد بود که به 9.5 درصد رسید.


استاندار مازندران با اشاره به اینکه بندر امیرآباد توسط وزارت راه و شهرسازی به‌عنوان منطقه آزاد پذیرفته شد، گفت: مصوب شدن این امر طول می‌کشد که نمایندگان استان این موضوع را پیگیری کنند.

86001/ج


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - استاندار - اینکه - اقتصادی - مشکلات - جلودار - استفاده - تومان - میلیارد - اشاره - همدلی - اظهار - هستیم - هزینه - امیرآباد - اتمام - آب‌های - بندر امیرآباد - ادامه - پایان - منطقه - راه‌های - بیکاری - مهم‌ترین - اضافه - همزبانی - پذیرفته - طرح‌های - اعلام - تصریح - میلیون -

نظر شما در مورد : بندر امیرآباد به عنوان منطقه ویژه اقتصادی پذیرفته شد/ مشکلات اقتصادی و بیکاری مهم‌ترین چالش مازندران...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*