مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3717 -تاریخ انتشار : شنبه 22 اسفند 1394 -ساعت : 12:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل راه و شهرسازی فارس تاکید کرد:

اخلاق مهندسی؛ جلب رضایت‌ جامعه است

مازندشورا: مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: مهندسان باید در حوزه رسالت و اخلاق مهندسی رضایت‌مندی مردم و جامعه را جلب نمایند.

مازندشورا:خداداد مقبلیمدیرکل راه و شهرسازی فارس در جلسه با اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استانفارس گفت: ساخت و ساز از دیر باز در ایران سابقه درخشانی دارد و هم در حوزه اجرا وهم در حوزه معماری جایگاه ویژه و افراد صاحب نامی در این علم داشته‌ایم و بناهایتاریخی و آثار باستانی معرف سابقه این دانش در کشور ماست.

وی افزود: متاسفانهدر سال‌های گذشته این حرفه به دست نااهلان و غیرمتخصصان افتاد و تلفات و خسارت‌هایزلزله بم و طبس و منجیل نمونه بارز این آفت است.

مقبلی تصریح کرد:۲۰ سال از تشکیل، تشکل‌های نظام مهندسی در استان‌ها می‌گذرد و کارهای بسیار خوبیصورت گرفته است و سبب شده که جلوی بسیاری از تخلفات و سوء استفاده‌ها گرفتهو ساخت و سازها به دست حرفه‌ای‌ها ساماندهی شود.

مدیرکل راه وشهرسازی متذکر شد: در این سال‌ها هر چه از عمر سازمان‌های نظام مهندسی می‌گذرد جایبسی خوشحالی است که در حوزه ایمنی ساخت و سازها قوی‌تر می‌شود اما نباید به اینهاقانع باشیم و باید در جهت ارتقاء سطح علمی ساخت و سازها بسیار تلاش نماییم.

مقبلی گفت: ما بایدبه دنبال ارتقاء جایگاه مهندسی در کشورمان باشیمو بگونه‌ای عمل کنیم کهبتوانیم نه تنها در کشور بلکه این دانش را به بیرون از مرزها صادر کنیم.

وی با اشاره بهاستفاده از دانش بومی فرزندان این مرز و بوم افزود: ما در گذشته از مهندسین ومشاورین خارجی در طراحی‌ها و ساخت و سازها استفاده می‌کردیم و اکنون خوشبختانه بهتمام این دانش‌ها رسیده‌ایم و همه این امور بدست توانمند فرزندان این کشور انجاممی‌پذیرد.

مدیرکل راه وشهرسازی فارس ابراز امیدواری کرد که در آینده‌ای نه چندان دور شاهد استفاده ازخدمات مهندسی ایرانیان در سراسر دنیا باشیم و بتوانیم ارزآوری برای کشورمان از ایندانش داشته باشیم.

مقبلی در پایان ازجامعه مهندسان خواست که هم مسایل اقتصادی و هم مسایل فنی را در اجراهای پروژه‌هادر نظر بگیرند و آموزش نقش بسیار موثری در حوزه کاری مهندسی دارد.

در ادامه جلسه حسینپوراسدی رئیس سازمان نظام مهندسی استان فارس از تعامل خوب سازمان نظام مهندسی فارسبا اداره کل راه و شهرسازی فارس سخن گفت و افزود: تعامل خوب بین این دو مجموعهزبانزد و در کل کشور نمونه است.

وی تصریح کرد:ارتقاء دانش مهندسی و حرکت در چهارچوب ضوابط و قوانین از اهداف اصلی سازمان نظاممهندسی استان فارس است.

رجبی عضو هیاتمدیره سازمان نظام مهندسی فارس نیز در ادامه از تلاش سازمان نظام مهندسی برایارائه خدمات مهندسان در استان تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان تلاش کردهاست سازمانی چندمنظوره و بازوی توانمند اجرایی استان باشد.

وی متذکر شد:سازمان نظام مهندسی ساختمان فارس تبدیل به سبدی از ارائه انواع خدمات مهندسی بهاستان شده است.

در ادامه جلسهمهرداد خواجه پور دبیر هیات رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان افزود: هر جا همدلیو همراهی بین راه و شهرسازی و شهرداری و نظام مهندسی بوده معضلات ساختمان‌ها حلشده است.

خواجه پور افزود:حضور مهندس مقبلی در کرمان و تجربه زلزله بم را به فال نیک می‌گیریم و خواستارهمراهی راه و شهرسازی در حل تثبیت حضور سازندگان ذیصلاح در استان می‌باشیم.

وی تصریح کرد: تمامموارد فنی اعم از کنترل استاندارد مصالح و کنترل کیفیت و.... باید توسط سازندگانانجام شود.

دبیر هیات رئیسهسازمان نظام مهندسی فارس متذکر شد: در صورت عدم استفاده از سازندگان ذیصلاح درحوزه ساخت و سازها شاهد اتفاقات و خسارت‌هایی مانند زلزله بم خواهیم بود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - ساخت و ساز - سازها - افزود - استان - شهرسازی - مقبلی - تصریح - متذکر - باشیم - مدیرکل - استفاده - ساختمان - ادامه - ارتقاء - بسیار - خواجه - جایگاه - خدمات - زلزله - ذیصلاح - سابقه - کنترل - تعامل - سازندگان - گذشته - می‌گذرد - فرزندان - کشورمان - توانمند - مهندسان - نمونه - مسایل - وشهرسازی -

نظر شما در مورد : اخلاق مهندسی؛ جلب رضایت‌ جامعه است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها