نقشه محدوده عرصه مجموعه فرح آباد ساری ابلاغ شد

تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1396 - ساعت : 12:23

کد مطلب: 37184 چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران:

نقشه محدوده عرصه مجموعه فرح آباد ساری ابلاغ شد

مازندشورا: ساری- مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از ابلاغ نقشه محدوده عرصه حریم و ضوابط حفاظتی و معماری مربوط به اثر ملی فرهنگی و تاریخی فرح آباد ساری خبر داد.

مازندشورا:دلاوربزرگ‌نیا، در گفتگو با خبرنگار مهر دررابطه با نقشه محدوده عرصه مجموعه فرح‌آباد ساری گفت: این نقشه حفاظتی درکمیته حرایم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور مصوب و به مازندران ابلاغ شد تا این اثر ارزشمند صفوی تحت حفاظت و نظارت بیشتری مراقبت شود.

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: نقشه حریم مجموعه تاریخی فرح آباد ساری که در لیست آثار ملی ایران به ثبت رسیده، به استانداری مازندران و سایر دستگاه‌های اجرایی ذیربط از جمله دادستان عمومی و انقلاب استان مازندران، ریاست دادگستری شهرستان ساری، اداره‌کل راه‌وشهرسازی استان، دهیاری روستای فرح‌آباد جهت رعایت ضوابط و اجرای آن در طرح‌های توسعه و عمران روستا ابلاغ شد.

بزرگ‌نیا یادآور شد: مجموعه حریم آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این سازمان است و هرگونه دخل و تصرف در محدوده حریم و تخلف از ضوابط حفاظتی مقرر برابر مواد ۵۵۸ لغایت ۵۶۸ از کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده  جرم محسوب شده و مرتکب مشمول مجازات‌های قانونی خواهد شد.


منبع : مهر - مازندران

برچسب ها : #مازندران #مجموعه #میراث #فرهنگی #ابلاغ #محدوده #استان #ضوابط #نظارت #مجازات‌های #حفاظتی #فرح‌آباد #صنایع #گردشگری #حفاظت

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقشه محدوده عرصه مجموعه فرح آباد ساری ابلاغ شد

*

*


X https://sport45.site/