آتش زیر خاکستر ، علت تاخیر در فعالیت کارخانه اکریلتاب بهشهر

تاریخ انتشار : سه شنبه 16 آبان 1396 - ساعت : 17:28

کد مطلب: 37194 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آتش زیر خاکستر ، علت تاخیر در فعالیت کارخانه اکریلتاب بهشهر

مازندشورا: ساری -ایرنا - کارخانه نخ ریسی اکریلتاب بهشهر در شرق مازندران با گذشت پنج روز از آتش سوزی انبار مواد اولیه ، همچنان در تعطیلی به سر می برد ، وضعیتی که مدیرعامل این کارخانه علت آن را وجود آتش در زیر خاکستر باقی مانده از سوختن انبار و مواد اولیه اعلام کرده است .

مازندشورا: به گزارش خبرنگارایرنا ، انبار این کارخانه اواخر هفته گذشته به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد و یکهزار و 800 تن مواد اولیه به همراه یکهزار و 200 تن نخ موجود در آن در آتش سوخت .
شدت آتش به حدی بود که بر اساس مشاهدات خبرنگار ما ، نه تنها تمام مواد موجود در انبار را تبدیل به خاکستر کرد ، بلکه سبب فروریزی سوله آهنی انبار نیز شده است .
مدیرعامل کارخانه اکریلتاب روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت که برق و گاز این واحد صنعتی که به دلیل آتش سوزی قطع شده بود، با مرمت شبکه و زیرساخت وصل شده است .
محمد جعفرزاده افزود : در حال حاضر کارخانه آماده استارت زدن است ، ولی آتشی که در زیر خاکستر و ضایعات باقی مانده بر جای مانده است سبب شده تا فعالیت دوباره کارخانه را به تعویق بیندازیم .
وی گفت : نگرانی ما این است که آتش دوباره فعال شود و خدای نکرده به کارگران آسیبی برساند در نتیجه چند روز دیگر هم صبر می کنیم تا کاملا مطمئن شویم که محل آتش سوزی به وضعیت بی خطر رسیده است .
جعفرزاده اضافه کرد : حدود 125 تن مواد اولیه کارخانه نیز به گمرک رسیده است و بزودی ترخیص و به کارخانه حمل خواهد شد و از این بابت هم مشکلی نداریم .
** علت آتش سوزی در ابهام
مدیرعامل کارخانه اکریلتاب بهشهر گفت که کارشناسی علت آتش سوزی از سوی بیمه و آتش نشانان انجام شده ، ولی هنوز علت مشخص نشده است .
وی افزود : گمانه زنی های اولیه کارشناسی بر اتصال سیم برق تمرکز دارد و انتظار داریم تا شرکت بیمه هر چه سریع تر کار کارشناسی را به سرانجام برساند تا با پرداخت غرامت بتوانیم هزینه خرید مواد اولیه را تامین کنیم و کارخانه نیز به روال عادی فعالیت بازگردد.
کارخانه اکریلتاب که در شهر خلیل شهر در 10 کیلومتری شرق بهشهر واقع است ، تولید کننده نخ کاموا و قالیبافی است .
بر اساس کارشناسی اولیه ، میزان خسارت ناشی از آتش سوزی هفته گذشته در این کارخانه را حدود 400 میلیارد ریال برآورد شده است .
این واحد صنعتی 150 کارگر دارد و با بهره برداری از فاز دوم در آینده نزدیک ، 110 کارگر جدید نیز به آن اضافه می شود.
خبرنگار : حسین فلاحتی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
6982/1654

اقتصاد

كارخانه اكريلتاب

آتس سوزي

تعطيلي


منبع : ایرنا - مازندران

برچسب ها : #کارخانه #اولیه #کارشناسی #اکریلتاب #خاکستر #خبرنگار #فعالیت #انبار #بهشهر #رسیده #برساند #اضافه #فلاحتی #دوباره #کارگر #افزود #موجود #یکهزار #صنعتی #جعفرزاده #گذشته #مانده

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : آتش زیر خاکستر ، علت تاخیر در فعالیت کارخانه اکریلتاب بهشهر

*

*


X https://sport45.site/