مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37264 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 آبان 1396 -ساعت : 14:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
نشان استاندارد ؛ضمیمه حدود 70 درصد کالاهای صادراتی مازندران

نشان استاندارد ؛ضمیمه حدود 70 درصد کالاهای صادراتی مازندران

مازندشورا: ساری -ایرنا- مدیر کل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران گفت: نشان استاندارد به عنوان یک پیوست اعتباری و ارزشی برای اطمینان خاطر از کیفیت برتر کالاها نسبت به کالاهای بدون این امتیاز به بیش از 67 درصد کالاهای صادراتی استان تعلق گرفته است.

مازندشورا: مسعود جوادی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: حضور ناظران استاندارد در مبادی ورودی و خروجی استان از جمله گمرکات، اقدام این اداره کل برای نظارت و کنترل کیفیت کالاهای صادراتی براساس برخورداری از نشان استاندارد است .
وی اضافه کرد : همسو با این رویکرد انواع و اقسام خودرو و یا در زمینه اقلام خوراکی همانند غلات تا پیش از نمونه برداری و اطمینان از برخورداری نشان های استاندارد ،اجازه ورود نمی یابند.
از 386 هزار یورو محصولات صادر شده از گمرکات این استان در سال گذشته ، 260 هزار یورو از محل محصولات استاندارد بوده است.
وی با بیان اینکه نظارت بر اجرای استاندارد در 2 محور بازرسی و صدور گواهی قابل پیگیری است، افزود: براساس قانون یکهزار قلم کالا و خدمات در کشور مشمول استاندارد اجباری است که در استان مازندران 74 درصد این کالاها و خدمات دارای علامت استاندارد هستند.
مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی مازندران ،صدور 56 پروانه استاندارد و گواهی نامه انطباق معیار مصرف انرژی با استاندارد را از دیگر اقدامات این اداره کل در سال جاری برشمرد.
**اعطای لوگوی استاندارد به فروشگاه های عرضه محصولات غذایی
جوادی به اجرای طرح عرضه نشان استاندارد تشویقی به فروشگاه های عرضه محصولات غذایی اشاره کرد و گفت: به منظور فرهنگ سازی و دستیابی به این هدف مبنی بر اینکه عرضه کنندگان محصولات غذایی به اهمیت استاندارد شرایط نگهداری محصولات نیز به اندازه دریافت نشان استاندارد کالا پی ببرند، این طرح تشویقی اجرایی می شود.
وی تاکید کرد: با توجه به اختیاری بودن این اقدام، واحدهای متقاضی خود باید پیشقدم شده و با درنظرگرفتن منافع و استقبال مردم از خرید محصولات از فروشگاه های با لوگوی استاندارد به دلیل اعتبار که از آن برخوردار می شوند، با توجه به شرایط رقابت بازار به اداره استاندارد مراجعه و درخواست دریافت لوگوی استاندارد نمایند.
**ورود استاندارد به حیطه های مسئولیت اجتماعی
استاندارد معیاری اطمینان بخش خاطر در استفاده از کالا و خدمات است که ورودش به عرصه های غیراقتصادی از جمله مسئولیت اجتماعی، تغذیه، کار و سفر می تواند اثرات بسیار رضایت بخشی داشته باشد.
ورود استاندارد به حیطه سفر به گفته مدیر کل استاندارد مازندران آمار جان باختگان حوادث رانندگی را از سال 85 به تعداد 28 هزار نفر به 16 هزار نفر در سال 95 کاهش داد.
به گفته جوادی 80 درصد علت تصادفات عامل انسانی دارد، اما خودروها و جاده های استاندارد می تواند از کشته های ما بکاهد.
وی افزود: استاندارد و تغذیه نیز یکی دیگر از استانداردهایی است که در زمان حاضر بسیارکارایی دارد و رعایت آن می تواند از بسیاری بیماری ها و عوارض بکاهد، اما متاسفانه از این هرم که به کیفیت موادغذایی در کنار کمیت توجه دارد، بسیار کم استفاده شده است.
مدیر کل استاندارد مازندران با اشاره به گزارش وزارت بهداشت مبنی بر اینکه 65 درصد از مشاغلی که کودکان ما در آینده انجام خواهند داد، هوشمند بوده و امروز وجود ندارد، ادامه داد: استاندارد روش های نوینی برای کسب و کارهای آینده نیز در نظر گرفته تا منطبق بر خدمات روز بتوانند الزامات درستی را تدوین و تعیین کنند.
به گفته جوادی استاندارد مسئولیت اجتماعی نیز مربوط به دولت، سازمان های مردم نهاد و شرکت ها و برنامه های آنان است که موجب افزایش کیفیت خدمات و نحوه ارائه آن و در نتیجه رضایت بیشتر مردم می شود.
هجدهم آبان‌ماه، به‌عنوان روز ملی کیفیت نام‌ گذاری شده و کیفیت‌ به‌ معنای‌ دستیابی‌ به ‌استانداردهای ‌از پیش ‌تعیین ‌شده‌ است.
خبرنگار: فاطمه رحمتی ** انتشاردهنده: حسن فلاحتی
3009/1654

اقتصاد

استاندارد

كالاي صادراتي

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : استاندارد - محصولات - مازندران - خدمات - کیفیت - فروشگاه - اجتماعی - مسئولیت - جوادی - اداره - افزود - لوگوی - تواند - استان - اینکه - شرایط - دریافت - تغذیه - بکاهد - آینده - رضایت - بسیار - اشاره - استفاده - اجرای - گمرکات - اقدام - خبرنگار - صادراتی - کالاهای - نظارت - براساس - تشویقی - گواهی - اطمینان - برخورداری - غذایی -

نظر شما در مورد : نشان استاندارد ؛ضمیمه حدود 70 درصد کالاهای صادراتی مازندران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*