مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37298 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 17 آبان 1396 -ساعت : 16:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

اتمام عملیات عمرانی خط 6 مترو

مازندشورا: شهردارآنلاین: معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه خطوط مترو در پایان مدیریت گذشته فاقد پایانه به بهره برداری رسیده اند، اظهار کرد: احداث پایانه در ابتدا و انتهای مسیر ضروری است که بر این اساس احداث دو پایانه در ایستگاه های اکباتان و کلاهدوز در دستور کار قرار دارد.

مازندشورا:محسن پورسیدآقایی  با اشاره به اینکه الویت اصلی این دوره مدیریت شهری توسعه حمل و نقل عمومی و ریلی است، گفت: بیشترین تمرکز بر روی کاهش سرفاصله حرکت قطارهاست، به طوریکه اخیرا سرفاصله حرکت قطارها در نیمه شمالی خط 3 به 10 دقیقه کاهش یافت و در خط 4 نیز به 5 دقیقه رسیده و به زودی تا 4.5 دقیقه نیز کاهش خواهد یافت.
وی افزود: در سایر خطوط نیز با مدیریت بهتر ناوگان به دنبال کاهش سرفاصله حرکت قطارها هستیم. 
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با ابراز تاسف از اینکه خطوطی که در اواخر دوره مدیریت گذشته به بهره برداری رسیده اند فاقد پایانه هستند، تصریح کرد: یکی دیگر از الویت ها در حوزه مترو، راه اندازی پایانه های خطوط است؛ چراکه لازمه ارائه سرویس بهتر به مسافران وجود پارکینگ قطار در ابتدا و انتهای مسیر است که متاسفانه خطوطی که به تازگی احداث شده اند، فاقد پایانه هستند.
وی تاکید کرد: احداث دو پایانه در خطوط غربی (اکباتان) و شرقی (کلاهدوز) باید به سرعت تا پایان سال انجام شده تا سرویس بهتری به شهروندان تهرانی ارائه شود.
پورسید آقایی افزود: کارخانه واگن سازی نیز طبق تعهدات، باید تا پایان امسال 13 رام قطار تحویل دهد که 4 رام قطار اخیرا وارد خطوط شده و 9 رام قطار دیگر تا پایان سال وارد خطوط خواهد شد.
وی با بیان اینکه عملیات عمرانی خط 6 مترو رو به اتمام است، خاطرنشان کرد: عملیات تجهیز برق و سیگینالینگ این خط آغاز شده و تاکنون 10 درصد پیشرفت داشته است که تا پایان سال بخشی از این خط افتتاح خواهد شد.
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در مورد تکمیل خط 7 مترو خاطر نشان کرد: تکمیل این خط با فعالیت شبانه روزی در حال انجام است که امیدواریم با رفع نقایص باقی مانده ظرف 6 ماه آینده خط 7 را مجددا مورد بهره برداری قراردهیم.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پایان - پایانه - مدیریت - دقیقه - سرفاصله - اینکه - عملیات - برداری - خطوطی - ارائه - تکمیل - تهران - احداث - سرویس - افزود - اخیرا - الویت - عمرانی - قطارها - رسیده - ترافیک - اتمام - شهرداری -

نظر شما در مورد : اتمام عملیات عمرانی خط 6 مترو

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها