مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3733 -تاریخ انتشار : شنبه 21 فروردین 1395 -ساعت : 10:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

جلسه بدون نتیجه شهرداری و نظام مهندسی

مازندشورا: اختلاف نظر عمیقی که بین شهرداری تهران و سایر نهادهای نظارتی بر ساخت‌وسازهای پایتخت در مورد نحوه ارجاع کار به مهندسان ناظر ایجاد شده، در دومین جلسه بررسی و تصمیم‌گیری نهایی در این باره باز هم بدون نتیجه ماند و تصمیم‌گیری نهایی منوط به حکم دیوان عدالت اداری اعلام شد.

مازندشورا:شهرداری تهران در تعطیلات نوروز با صدور بخشنامه‌ای مسیر انتخاب مهندسناظر از کانال سازمان نظام مهندسی برای ساخت‌وسازهای شهرهای تهران را حذف و به متقاضیانساخت مسکن اجازه داد مهندس ناظر منتخب خود را همزمان با ارائه درخواست برای صدورپروانه ساختمانی به دفاتر خدمات الکترونیک شهر معرفی کنند. این اقدام با مخالفتمسوولان بخش مسکن و سایر نهادهای نظارتی بر ساخت‌وسازهای شهر تهران مواجه شد. بهاعتقاد آنها اقدام اخیر شهرداری تهران برای حذف این مسیر مغایر با قانون است.براساس اظهار نظر مطلعان جلسه دوم که برای تصمیم‌گیری نهایی، عصر پنج‌شنبه برگزارشد، جلسه دوم هم بدون نتیجه مشخصی به پایان رسید تا تصمیم نهایی در مورد توقفتغییر مسیر ارجاع کار به مهندسان ناظر از طرف دیوان عدالت اداری اتخاذ و ابلاغشود. بر این اساس گفته می‌شود شهرداری تهران همچنان با پافشاری بر تصمیم اخیر خودبه هیچ وجه حاضر به توقف آن و بازگشت به قانون موجود در این زمینه نیست. با اینحال، تحقیقات از جزئیات جلسه پنج‌شنبه نشان می‌دهد با درخواست سازماننظام مهندسی تهران برای توقف رویه‌ای که شهرداری در پیش گرفته، در نهایت حکم دیوانعدالت اداری نتیجه نهایی را مشخص خواهد کرد. شنیده‌ها حاکی است دیوان عدالت اداریطی هفته جاری به موضوع رسیدگی کرده و حکم صادر می‌کند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شهرداری - نهایی - مهندسی - نتیجه - دیوان - اداری - تصمیم - عدالت - اقدام - ساخت‌وسازهای - درخواست - قانون - پنج‌شنبه -

نظر شما در مورد : جلسه بدون نتیجه شهرداری و نظام مهندسی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها