مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3736 -تاریخ انتشار : یکشنبه 22 فروردین 1395 -ساعت : 13:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در راستای استفاده از توان فنی مهندسان، سهولت روند اداری و حل مشکلات انجام شد

انعقاد تفاهم نامه بین نظام مهندسی گلستان و شهرداری گرگان

مازندشورا: سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداری گرگان به منظور استفاده از توان فنی مهندسان، سهولت روند اداری و حل مشکلات تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمانگلستان، این همکاری در راستای تسهیل سازی امور صدور پروانه ساختمانی و نظارت هر چهبهتر بر روند ساخت و ساز و استفاده بهتر از توان فنی مهندسان صورت می گیرد.

در نشست رسمی امضای این توافق نامه که در شهرداری گرگان با حضورمدیران این شهرداری و اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان برگزار شد، سیدمجتبی موسوی رییس این سازمان با اشاره به ضرورت همکاری های متقابل بین شهرداری ها،نظام مهندسی و راه و شهرسازی در راستای کمک به توسعه هر چه بیشتر صنعت ساختمان بیانداشت: یکی از مشکلات فعلی، بروکراسی اداری زائد در روند صدور پروانه ساختمان استکه این تفاهم نامه می تواند به حل این معضل کمک شایانی نماید.

وی افزود: توان وظرفیت فنی مجموعه مهندسان ما در اختیار شهرداری می باشدو ما از هیچ کمکی دریغ نخواهیم داشت. موسوی تاکید کرد آن چه برای مهم است رضایتمردم و مهندسان است. رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در ادامه بیان داشتپیشنهاد افزایش تعرفه خدمات مهندسی از سوی سازمان به همراه برنامه ای برای افزایشکیفیت خدمات مهندسی ارائه خواهد شد.

شهردار گرگان نیز در این نشستبا استقبال همکاری فنی تخصصی پیش آمده بین دو نهاد افزود: همه ادارات و سازمان هایک تکلیف واحد دارند و آن خدمات رسانی مطلوب به مردم است.

صادقلو بیان داشت شهرداری فعالیت های گسترده ای را برای خروج صنعتساختمان از رکود آغاز کرده است که می توان به سیاست های مالی در قبال ساختمانسازان و بدهکاران اشاره کرد. وی تاکید کرد علاوه بر شهرداری و نظام مهندسی ساختمانذینفعان دیگر مانند بازار نیز باید به حل این مشکل کمک نمایند.

شهردار گرگان با اشاره به مصوبات کمیته چهار نفره از تشکیل کمیته ایبرای بررسی دقیق تر موارد مطروحه در این کمیته از جمله افزایش تعرفه در ازای بهترشدن ارائه خدمات مهندسی استقبال کرد.

در ادامه جلسه نایب رییس اول سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان بااشاره به جلسات تخصصی متعدد تا قبل از انعقاد تفاهم نامه اظهار داشت: آنچه امروز بهامضا رسید فاز اول همکاری است و شهرداری و نظام مهندسی ساختمان در جهت حل مشکلات وتکامل همکاری ها اقدامات و جلسات دوره ای و منظم خواهند داشت.

محمد رضا آلوستانی افزود: با توجه به روند اداری طولانی و وجود برخیناهماهنگی ها که باعث نارضایتی متقاضیان امر ساخت و ساز شده بود، اعضای هیات مدیرهنظام مهندسی ساختمان گلستان و شهرداران مناطق سه گانه شهرداری گرگان طی جلساتمتعدد ابهامات و نقاط ضعف موجود در سیکل اداری اخذ مجوزات ساخت و ساز را شناساییکردند.

وی اظهار داشت نتیجه این نشست ها که بصورت ادواری تداوممی یابد،انعقاد تفاهم نامه هایی است که اجرای مفاد مندرج در آن ها باعث سهولت کاری و کاهشزمان روند اداری برای متقاضیان خواهد بود.

در پایان جلسه .مجید طاهری با ارائه گزارشی از مفاد تفاهم نامه بیانداشت موضوعات مشترک کاری مهم بین نمایندگان دو سازمان مورد بررسی و واکاوی قرارگرفت. وی گفت: شیوه کار، گردش پرونده ها، موضوع ماده 100، کمک سازمان به اجرای طرحهای شهرداری و نیز استفاده از توان فنی مهندسان در موضوع استحکام بنا از موارد مهماین همکاری خواهد بود.

طاهری اضافه کرد البته کمک و خدمات نظام مهندسی ساختمان به اجرای طرحهای عمرانی قبل از نهایی شدن تفاهم نامه آغاز شده است.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مهندسی - شهرداری - ساختمان - همکاری - تفاهم - خدمات - گرگان - گلستان - اداری - مهندسان - ساخت و ساز - راستای - اجرای - ارائه - اشاره - کمیته - افزود - مشکلات - انعقاد - استفاده - جلسات - موارد - بررسی - اظهار - سهولت - طرحهای - موضوع - طاهری - متقاضیان - تخصصی - ادامه - تاکید - اعضای - بیانداشت - افزایش - تعرفه - استقبال - شهردار - پروانه - موسوی -

نظر شما در مورد : انعقاد تفاهم نامه بین نظام مهندسی گلستان و شهرداری گرگان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها