مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3741 -تاریخ انتشار : شنبه 28 فروردین 1395 -ساعت : 10:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در نشست مشترک رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان و مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان گلستان تاکید شد:

ارائه خدمات با کیفیت و استفاده از ظرفیت های فنی مهندسان نقشه بردار

مازندشورا: نشست مشترک مدیر کل ثبت اسناد و املاک گلستان و رییس سازمان نظام مهندسی استان برگزار شد

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استانگلستان، در این جلسه که با هدف بررسی مشکلات و خلا های قانونی مربوط به موضوع هایمشترک کاری و نیز اجرایی شدن تفاهم نامه همکاری مشترک بین دو نهاد انجام شد؛ سیدمجتبی موسوی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان با بیان گزارشی از تاریخچه ووضعیت این سازمان گفت: یکی از وظایف قانونی ما در مقررات ملی ساختمان ارائه خدماتبا کیفیت در حوزه نقشه برداری و جانمایی ها است.

وی با اشاره به پیشتازی گلستان در این مورد، اظهار داشت: در سال 95شرح وظایف مشخص و مدون تری در حوزه نقشه برداری در کمیته 4 نفره مطرح می کنیم.

موسوی افزود: واگذاری نقشه های تفکیکی به مهندسان در این استان نسبتبه سایر نقاط کشور از سرعت بیشتری برخوردار است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان با اشاره به ضررورت اجرایی شدنتفاهم نامه همکاری بین ثبت اسناد و نظام مهندسی ساختمان کشور که در سال 89 به امضارسید، بیان داشت: اشکالات و نواقص موجود در روند اجرایی این تفاهم نامه باید بابررسی و برگزاری جلسات کارشناسی صورت پذیرد

موسوی افزود: با ایجاد یک کارگروه مشترک و فعال موارد موجود و عملکردها بررسی و نقد شود. وی تاکید کرد تلاش ما در سازمان اجرای قانون مقررات ملیساختمان در حد امکان است.

دبیر هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استام گلستان نیز در این دیدار گفت: تفاهم نامه مشترک بایدبطور کامل و صحیح اجرا شود. کامران کبیری افزود: نظام مهندسی ساختمان گلستان درحال حاضر 70 مهندس نقشه بردار دارای پروانه اشتغال دارد که 56 نفر از آن ها آموزشتفکیک نیز دیده اند و ما این آمادگی را داریم که ظرفیت های تخصصی خود را در اختیاراداره ثبت قرار دهیم.

عضو نقشه بردار هیات مدیره با اشاره به تشکیل واحد مستقل نقشه برداریدر نظام مهندسی ساختمان گلستان تاکید کرد باید جلسات کارشناسی، منظم و دارای خروجیاجرایی برای بهینه سازی خدمات نقشه برداری در حوزه ثبت اسناد و املاک برگزار شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان گلستان در ادامه این جلسه با بیانلزوم توجه به قانون و جلوگیری از بروز فساد اداری اظهار داشت در نظام اداری وجودقوانین بی مورد و چند لایه بستر پدیده فساد را فراهم می سازد. عباسعلی زارع تیلهنوئی افزود: برای رسیدن به مطلوبیت خدمات و نیز جلوگیری از هرگونه شائبه بهتر استشرایطی فراهم شود تا مردم به صورت الکترونیکی بتوانند کارهای لازم را انجام دهند.وی با اشاره به برخی از نقاط ضعف در اجرای تفاهم نامه مشترک نظام مهندسی ساختمان وثبت اسناد و املاک گفت: ایرادات و مشکلات موجود باید با بررسی راهکارهای اجراییمرتفع شود. در پایان جلسه مقرر شد کارگروهی جهت بررسی شیوه اجرای تفاهم نامه مشترکتشکیل و جلسات منظم و مدوم تشکیل و مصوبات آن اجرایی شود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - مهندسی - گلستان - مشترک - تفاهم - اسناد - استان - بررسی - اجرایی - افزود - اشاره - املاک - تاکید - اجرای - موسوی - جلسات - برداری - خدمات - بردار - موجود - کارشناسی - مدیره - اداری - فراهم - جلوگیری - تشکیل - دارای - قانون - وظایف - ظرفیت - کیفیت - ارائه - مهندسان - مشکلات - مقررات - همکاری - قانونی - اظهار -

نظر شما در مورد : ارائه خدمات با کیفیت و استفاده از ظرفیت های فنی مهندسان نقشه بردار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها