مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37485 -تاریخ انتشار : شنبه 20 آبان 1396 -ساعت : 15:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هواشناسی مازندران نسبت به بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب هشدار داد

هواشناسی مازندران نسبت به بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب هشدار داد

مازندشورا: ساری - ایرنا - هواشناسی مازندران روز شنبه با انتشار اخطاریه ای نسبت به بارندگی رگباری در استان طی 48 ساعت آینده و احتمال سیلابی شدن و بالا آمدن آب رودخانه ها و آبگرفتگی معابر و خیابان ها هشدار داد .

مازندشورا: به گزارش خبرنگار ایرنا در این اخطاریه آمده است : با نفوذ سامانه بارشی از امشب بارندگی از سمت غرب استان شروع می شود و روز یکشنبه 21 آبان با تقویت سامانه بارشی ابتدا نیمه غربی و بتدریج در نیمه شرقی استان شاهد تشدید بارش باران ، رعد و برق ، وزش باد ( گاهی نسبتا شدید ) و کاهش دما خواهیم بود که بارش در مناطق مرتفع به صورت برف خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی مازندران در این باره به خبرنگار ایرنا گفت : از عصر امروز شنبه سامانه ناپایدار جوی سراسر استان را فرا خواهد گرفت و مردم از ساعات بعد از ظهر شاهد کاهش دما همراه با بارش باران خواهند بود .
سید محمدرضا رضوی افزود : در مناطق کوهستانی کاهش دما محسوس را شاهد خواهیم بود و بارش ها هم در مناطق جلگه ای به صورت رگباری و همراه رعد و برق و وزش نسبتا شدید باد و در مناطق مرتفع و کوهستانی به صورت برف خواهد بود.
وی با تاکید بر این که بارش ها تا اواخر روز دوشنبه ادامه خواهد داشت ، گفت که در این مدت به طور میانگین دمای هوای استان 8 تا 10 درجه کاهش می یابد.
رضوی هشدار داد : در این مدت ضروری است شهروندان مازندرانی و مسافران در کنار رودخانه ها و در مناطق شیب دار مستعد احتمال وقوع سیلاب تردد و یا اقامت نکنند و دامداران و کشاورزان هم با احتیاط عمل کنند .
وی افزود : در محور های کوهستانی استان به دلیل بارش برف ، داشتن وسائل ایمنی مانند لباس گرم ، باک بنزین پر و زنجیر چرخ الزامی است .
مدیرکل هواشناسی مازندران شرایط دریای خزر را هم برای روزهای آینده مواج توصیف کرد و گفت : هرگونه فعالیت دریایی در این مدت در دریای خزر خطرناک خواهد بود .
دریای خزر هم اکنون در فصل صید ماهیان استخوانی قرار دارد و حدود چهار هزار و 500 صیاد به روش پره در آب های ساحلی مشغول صید ماهی سفید ، کفال ، کپور و دیگر گونه های ماهیان استخوانی هستند .
بر اساس پیش بینی های هواشناسی مازندران ، از روز سه شنبه با خروج سامانه بارشی ، آسمانی صاف و آفتابی برای مازندران پیش بینی می شود و دمای هوا روند افزایشی خواهد گرفت .
هم اکنون مرکز استان با 20 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین و بلده با 8 درجه سانتی گراد سردترین نقطه مازندران هستند .
امروز دمای هوای استان در گرم ترین ساعت در مناطق جلگه ای به حدود 20 درجه و منطق کوهستانی حدود 12 درجه می رسد .
خبرنگار : رضا غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7335/1654

اجتماعي

هواشناسي

كاهش دما

مازندران


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - استان - مناطق - کوهستانی - هواشناسی - سامانه - خبرنگار - بارشی - دریای - افزود - همراه - سانتی - استخوانی - اکنون - ماهیان - امروز - خواهیم - هشدار - سیلاب - بارندگی - ایرنا - باران - مرتفع - نسبتا - مدیرکل -

نظر شما در مورد : هواشناسی مازندران نسبت به بارندگی شدید و جاری شدن سیلاب هشدار داد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*