مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 375 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1393 -ساعت : 16:08

چاپ به اشتراگ گذاشتن

عملیات احداث مرکز اسناد ملی مازندران دهه فجر آغاز می‌شود

مازند شورا: مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی مازندران گفت: عملیات احداث مرکز اسناد ملی مازندران در دهه فجر آغاز می‌شود.

مازند شورا: لطف‌الله محمدنژاد بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری مازندران اظهار داشت: از اتفاقات خوب در دولت تدبیر و امید در مازندران ایجاد مرکز اسناد ملی مازندران بود.

وی با اشاره به سابقه مازندران در حوزه‌های مختلف تاریخی تصریح کرد: با پیگیری استاندار مازندران در دولت یازدهم این مرکز در مازندران ایجاد شد.

مدیر مرکز اسناد ملی مازندران خاطرنشان کرد: شاکله قدرت هر کشور در فرهنگ آن کشور است و اگر برند هویتی هر کشور مورد سنجش قرار گیرد فرهنگ آن مدنظر قرار می‌گیرد.

این مسئول خاطرنشان کرد: این مرکز به عنوان شناسنامه در مازندران شروع به کار کرد و جمع‌آوری اسناد و کتب خطی که به عنوان ذخایر معنوی است مورد توجه مسئولان این مرکز است.

محمدنژاد ادامه داد: برای جمع‌آوری اسناد نیاز به همکاری گسترده در سطح استان داریم و در این زمینه از ظرفیت موجود در اختیار مسئولان باید بهره‌گیری شود.

وی با اعلام اینکه باید واکاوی مناسبی نسبت به فرهنگ مازندران داریم، ادامه داد: قبل از ایجاد این مرکز منابع مناسب که اطلاعات ارزشمندی را در اختیار جوانان قرار می‌دهد وجود نداشت که با ایجاد این مرکز بخشی از پرسش‌های جوانان پاسخ داده می‌شود.

این مسئول افزود: توجه به تاریخ مازندران در اقصی نقاط جهان نیز مورد نظر است و بسیاری از علاقه‌مندان به فرهنگ و تاریخ از این مرکز بازدید کردند که این موضوع نشان از حساسیت این مرکز است.

وی از ایجاد مرکز پژوهشی در مرکز اسناد مازندران خبر داد و اضافه کرد: گروه‌های مردم‌نهاد فرهنگی در حال پردازش مسائل تاریخ استان هستند و مهم‌ترین اقدامات انجام شده در این مرکز، نقد و بررسی کتاب‌های تاریخ مازندران نیز در دستور کار است.

مدیر مرکز اسناد ملی مازندران با اعلام اینکه در حوزه تاریخ شفاهی نیاز به دریافت اطلاعات از افرادی که اطلاعات مناسب در این زمینه دارند احساس می‌شود متذکر شد: در صورت عدم توجه به این موضوع بسیاری از میراث گران‌بها از بین می‌رود.

محمدنژاد در پایان اذعان داشت: زمین مرکز اسناد ملی مازندران آماده شد و در ایام دهه فجر عملیات احداث آغاز می‌شود.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : لطف‌الله محمدنژاد؛مر - -

نظر شما در مورد : عملیات احداث مرکز اسناد ملی مازندران دهه فجر آغاز می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها