مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37590 -تاریخ انتشار : یکشنبه 21 آبان 1396 -ساعت : 10:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تذکر سخنگوی شورا به سازمان محیط زیست

مازندشورا: شهردارآنلاین: سخنگوی شورای شهر تهران نسبت به اظهارات یکی از مقامات مسئول در سازمان حفاظت از محیط زیست انتقاد کرد و تاکید کرد: ارائه راهکار کوتاه مدت برای کاهش آلودگی هوا در مسئولیت این سازمان است.

مازندشورا:علی اعطا در جلسه علنی روز یکشنبه با اشاره به اظهارات معاون امور انسانی سازمان محیط زیست که ۱۶ آبان در یکی از خبرگزاری ها منتشر شده بود، گفت: این مسئول اعلام کرده شهرداری و شورا آدرس غلط در خصوص مسئولیت آلودگی هوا می دهند و اطلاع دقیقی از وظیفه سازمان محیط زیست ندارند و بهتر است وظایف زیرمجموعه های شهرداری در این رابطه را مطالبه کنند.

وی در واکنش به این سخنان گفت: بر اساس قانون پیشگیری از هر گونه آلودگی که به محیط زیست ضرر وارد می کند بر عهده سازمان محیط زیست است. همچنین حفاظت و بهبود محیط زیست نیز در مسئولیت این سازمان است. تعطیلی نیروگاه ها در زمان های آلوده سال یا اخطار برای بهبود سوخت برعهده کدام سازمان است؟ افزایش کیفیت خودروها که به عهده وزارت صنایع است را شهرداری باید رسیدگی کند؟

اعطا تاکید کرد: شورا انتظار راهبرد کوتاه مدت و میان مدت برای کاهش آلودگی هوا دارد. همچنین نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی که به عهده وزارت کشور است و کمک های دولت در خصوص توسعه حمل و نقل ریلی را خواستار است.

سخنگوی شورای شهر تهران همچنین با اشاره به نخستین وضعیت بحرانی آلودگی هوا در سال ۷۴ گفت: اگر قوانینی که در آن سال برای حل بحران ملی آلودگی هوا توسط مراجع ذیصلاح اجرایی می شد اکنون شاهد افزایش روزافزون آلودگی هوا نبوده ایم.

وی تاکید کرد: بر اساس آمارهای منتشر شده منبع آلودگی هوا ۳۰ درصد به دلیل منابع ثابت و ۷۰ درصد منابع متحرک است که این منابع متحرک خودروهای فرسوده هستند که امکان رعایت استانداردهای لازم را ندارند. برای حل این مشکلات باید نهادهای مسئول با همکاری به دنبال کاهش مشکلات زیست محیطی باشند نه اینکه معاون سازمان محیط زیست با این ادبیات حل مشکل و کنترل آلودگی هوا را در حوزه مسئولیت های این سازمان نداند.


منبع : شهردار آنلاین


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آلودگی - منابع - مسئولیت - همچنین - شهرداری - وزارت - تاکید - مشکلات - متحرک - افزایش - ندارند - معاون - اشاره - منتشر - مسئول - سخنگوی - بهبود -

نظر شما در مورد : تذکر سخنگوی شورا به سازمان محیط زیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها