مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3761 -تاریخ انتشار : شنبه 11 اردیبهشت 1395 -ساعت : 14:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

بررسی اصلاحیه مبحث دوم در نشست هم اندیشی نظام مهندسی یزد

مازندشورا: در نشست هم اندیشی مسئولان دفاتر مهندسی سازمان متن پیشنهادی اصلاحیه مبحث دوم مقررات ملی ساختمان طرح و بررسی شد.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد؛ درآغاز این دیدار علی رضا فرشید رئیس سازمان با قرائت موادی از اصلاحیه پیشنهادی بهمشکلاتی که در صورت تصویب نهایی آن برای مهندسان پیش خواهد آمد اشاره کرد و گفت:در متن اصلاحیه مورد نظر، نظارت بر روند ساخت و ساز که در تخصص سازمان نظام مهندسیساختمان است؛ بر عهده شهرداری ها گذاشته می شود و به طبع شهرداری ها که با انواعوظایف و مسئولیت های مربوط به امور شهری دست و پنجه نرم می کنند نمی توانند اولویتلازم را به نظارت دقیق و کارآمد بر پروژه های ساختمانی قائل شوند.

وی با اشاره به اهمیت نظارت بر پروژه های ساختمانی اضافه کرد: در حالحاضر که سازمان نظام مهندسی ساختمان با تمام توان و با تکیه بر دو دهه تجربیات خودساماندهی مهندسان ناظر و کنترل عملکرد آن ها را در صدر اهداف خود دارد شاهد هستیمکه شهرداری ها برخورد ضعیفی با گزارش های نظارتی دارند و اگر تمام پروسه نظارت بهشهرداری ها سپرده شود وضع به مراتب وخیم تر می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی یزد از حاضران خواست دیدگاه های سازنده خودرا در این زمینه به صورت مکتوب تدوین و ارائه کنند تا جمع بندی آنها به دستگاه هایمربوط در تهران ارسال شود.

در این نشست مهندس شفیع نادری عضو هیئت مدیره سازمان گفت: به نظر من بیشاز اینکه سازمان های نظام مهندسی ساختمان پیگیر مسائل و مشکلات و پیامدهای تصویب واجرای این اصلاحیه پیشنهادی باشند، در واقع شهرداری ها بیشترین آسیب را از اینناحیه متحمل می شوند و کمتر مدافعی در شهرداری از این طرح حمایت می کند.

به عقیده این عضو هیئت مدیره اگر قرار باشد تمام امور نظارتی و پیگیریهای بعدی مترتب برآن یکجا تجمیع شود در واقع این وظیفه باید به سازمان نظام مهندسیساختمان سپرده شود و نه شهرداری زیرا تمام توان تخصصی و مقررات و قوانین مصوب،گواهصلاحیت مجموعه سازمان برای تحقق این هدف است. این نشست با طرح دیدگاه های حاضران وپرسش و پاسخ ادامه یافت.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری - مهندسی - شهرداری ها - نظارت - اصلاحیه - سپرده - نظارتی - حاضران - دیدگاه - گزارش - مدیره - ساختمان - ساختمانی - تصویب - اشاره - مهندسیساختمان - پیشنهادی - پروژه - مهندسان -

نظر شما در مورد : بررسی اصلاحیه مبحث دوم در نشست هم اندیشی نظام مهندسی یزد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها