مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37702 -تاریخ انتشار : دوشنبه 22 آبان 1396 -ساعت : 11:58

چاپ به اشتراگ گذاشتن
سیاسی‌کاری در مازندران ممنوع!/ خداحافظی با جلسات بی‌سرانجام/مازندران در بحث اقتصاد مقاومتی می‌توانست قوی‌تر عمل کند

استاندار مازندران مطرح کرد

سیاسی‌کاری در مازندران ممنوع!/ خداحافظی با جلسات بی‌سرانجام/مازندران در بحث اقتصاد مقاومتی می‌توانست قوی‌تر عمل کند

مازندشورا: استاندار مازندران با تأکید بر اینکه در مازندران کسی حق ندارد سیاسی‌کاری کند، گفت: این امر سبب انتشار جو پرتنش می‌شود و فرصتی که باید برای سرمایه‌گذار جذب شود کاهش پیدا کند.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در دهمین جلسه شورای اداری مازندران با تسلیت زلزله‌زدگان در غرب کشور، گفت: بلایای طبیعی از جمله سیل در مازندران فراوان است که باید به‌گونه‌ای تعبیه شود و به موضوع پیشگیری و پیش‌بینی حوادث اهتمام شود.

وی ادامه داد: کشور ما در شرایطی قرار دارد که دغدغه مردم بیکاری است و رکود در بخش کشاورزی جزو دغدغه‌های جامعه است و انتظار دولت پاسخگویی به مردم است.

استاندار مازندران گفت: مقدورات و هزینه‌های دولت مشخص است و هر کس با ظرفیت موازی سبب ایجاد ضربه می‌شود و همگرایی به‌وجود بیاید و واگرایی در استان خاتمه پیدا کند.

این مسؤول با بیان اینکه برای حل مشکلات استان باید مسائل اصلی و  فرعی را  درست تشخیص دهیم، افزود: باید کشور و استان را از رکود خارج کنیم و مسیر را برای سرمایه‌گذاران هموار کنیم و نسبت به کارهای اجرایی در استان گام برداریم.

اسلامی با بیان اینکه باید نسبت به علائم ضعیف هوشیار بود، خاطرنشان کرد: با شکل دادن قدرت نظامی همسو مقاومت کنیم تا سناریوی دشمن در کشور عملی نشود و نسخه اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داده شد و برای مسیر رشد به سمت تعالی برود و الگویی برای توسعه یافتگی باشد.

وی ادامه داد: اینکه بگویم مازندران نمی‌توانست سهم از دولت بگیرد و نگرفت با توجه به بودجه دولت نمی‌تواند مورد پیگیری شود، درست نیست؛ چرا که در سبد درآمدی دولت هزینه و دخایر منابع داریم.

استاندار مازندران گفت: مازندران در بحث اقتصاد مقاومتی می‌توانست قوی‌تر عمل کند و با توجه به امکاناتی که داریم با مواظبت و مراقبت کنیم چرخ معیشت مردم پررونق باشد.

اسلامی با بیان اینکه تولیدات مازندران بیشتر از مصرف استان است، ادامه داد:  با انهدام محیط‌زیست فرصت‌ها را از دست دادیم و به ذخایر دریایی توجه نکردیم در حالی که با دریا‌محوری می توانیم به اقتصاد استان کمک کنیم. 

وی با تأکید بر اینکه در مازندران کسی حق ندارد سیاسی‌کاری کند، خاطرنشان کرد: این امر سبب انتشار جو پرتنش می‌شود و فرصتی که باید برای سرمایه‌گذار جذب شود کاهش پیدا کند.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در مازندران به ثبات مدیریتی و کارآمدی مدیریتی نیاز داریم، ادامه داد: باید با انسجام و همدلی شرق و غرب استان را یکسان ببینیم و برای جذب سرمایه در استان غفلت نکنیم، چرا که راه پیشرفت ما آماده‌سازی برای جذب سرمایه‌گذار است.

این مسؤول یادآور شد: باید محیط را برای فارغ‌التحصیلان فراهم کنیم و نباید سخت‌گیری‌های بی‌مورد داشته باشیم.

اسلامی تصریح کرد: نمی‌توانیم با چند شخصیت کار کنیم بلکه همه باید با یک شخصیت و انسجام فکری و فرهنگی کار کنیم.

وی اظهار کرد: نمی‌توانیم با عدم واگذاری و اختیار طلب کار کنیم و در استانداری تمرکزگرایی انجام نخواهد شد و فعالیت‌ها از روستاها انجام شود.

استاندار مازندران افزود: مدیران باید با جلسات بی‌سرانجام و بی‌نتیجه و نامه‌نگاری‌های بی‌اساس و تمرکزگرایی خداحافظی کنند.

این مسؤول بیان کرد: باید جمعیت روستایی را تثبیت کرده و برای ایجاد اشتغال به آنها کمک کنیم تا منجر به این نشود مهاجرت روستا به شهر را داشته باشیم.

اسلامی با بیان اینکه فرمانداران تمام مشکلات روستاها را حل کنند، گفت: مکانیزه کردن در کشاورزی خوب است و سبب بهره‌وری بالا می‌شود اما این امر سبب شد اشتغال را از دست بدهیم؛ کاری که سبب ضربه زدن به اشتغال می‌شود چرا باید آن را دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه تولیدات کشاورزی مازندران بالا است باید با توسعه روابط توسعه بازار را داشته باشیم، ادامه داد: خلاقیت‌ها و طوفان فکری باید ایجاد شود تا راهکارهای خلاقانه پیدا کنیم.

استاندار مازندران بیان کرد: مدیران کل  اداره راه و شهرسازی سنگر مقدس بدانند و در پشت میز و جلسات حداقل‌ها را داشته باشند و بقیه وقت را در اختیار مردم بگذارید.

این مسؤول با اشاره به ظرفیت‌سازی ظرفیت‌سازی برای حلقه‌های مفقوده، افزود: در مازندران حلقه‌های مفقوده فراوانی داریم و با ظرفیت‌سازی حلقه‌های مفقوده می‌توانیم اشتغال‌زایی فراوانی داشته باشیم.

اسلامی ادامه داد: گردشگری با تنوع سیستم حمل و نقل و تورگردانی سبب ایجاد اشتغال‌زایی می‌شود و باید بستر آن فراهم شود.

وی با بیان اینکه زباله از مهم‌ترین مشکلات استان است،گفت: تفکیک زباله از مبدأ باید انجام شود و همین امر سبب ایجاد اشتغال می‌شود.

۸۶۰۳۵/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - اینکه - استان - ادامه - استاندار - اسلامی - ایجاد - مسؤول - داریم - اشتغال - اقتصاد - باشیم - مفقوده - حلقه‌های - افزود - مشکلات - ظرفیت‌سازی - توسعه - کشاورزی - مقاومتی - جلسات - روستاها - اشتغال‌زایی - زباله - تمرکزگرایی - مدیران - بی‌سرانجام - سیاسی‌کاری - خداحافظی - اختیار - فراوانی - نمی‌توانیم - تولیدات - می‌توانست - قوی‌تر - خاطرنشان - سرمایه‌گذار - اشاره - فراهم - انسجام - مدیریتی - شخصیت -

نظر شما در مورد : سیاسی‌کاری در مازندران ممنوع!/ خداحافظی با جلسات بی‌سرانجام/مازندران در بحث اقتصاد مقاومتی می‌توانست ق...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

تحقیق و تفحص

آیا مخالفین مهدی عبوری شانس بیشتری برای رای آوری در شورای پنجم ساری را دارند یا موافقین؟

یک شهروند : مخالفین عبوری

ساروی : طرفداران عبوری ( عملگرا ) پیروز انتخابات این دوره شورای ساری هستن.
مردم عبوری و گروه عملگرا را دوست دارند.

افشين : اميدواريم شايسته ترين ها بيان ، آقاي عبوري كار كرد و كارهاي خوبي هم انجام داده . آقاي عبوري تيم محترم شهرداري ، شوراي محترم به حال خيابون فراموش شده و پر رفت و امد فرهنگ رسيدگي كنيد به زيبا سازي و نورپردازيش . واقعا فرهنگ غمگين شده و حال و هواي قديمارو نداره

ساروی : مخالفین عبوری

Masoud neyestani : خير براي اينكه مخالفين كارنامه درخشاني در مديريت شهري ندارند

رضازاده : موافقین مهندس عبوری

احمدي : تا حدودي درسته محل زندگي ما تو خيابون سعدي حتي پياده رو و اسفالت خوب نداره در صورتي كه به كوچه پس كوچه هاي منطقه ٣ خيلي رسيدگي شد اما اميدوارم موافقين شهردار راي بيارن

سید : مخالفین موافق عبوری بدون دوربریای خائنش که هم به عبوری خیانت کردن هم به ساری

سید رضا : بابا این سوال اصلا جواب نمیخواد
برین از مردم کوچه بازار بپرسین میگن بهتون

جوانان ساروی : موافقین عبوری صدرصد پیروز انتخابات هستند.درود بر عبوری و یارانش

جوانان ساروی : موافقین عبوری صددرصد پیروز هستند.درود بر عبوری ویارانش

راهبندی : آقای عبوری و موافقینش در قلب مردم ساری بخصوص مردم قدر شناس راهبند جای دارند. عبوری و موافقین عبوری حمایت ، حمایت، حمایت
مردم همیشه در صحنه راهبند- ساری

مررم : فقط موافقین عبوری بزرگوار و عزیز دل مردم

مقداد : با بررسی می توان پی برد که رای آوردن موافقان عبوری دراین دوره کار بسیار سختی است . <br>چرا که دست مافیای قدرت برای شهروند فهیم ساروی رو شده . [....] در شهرداری ساری بیداد میکند . <br>مردم ساری این دفعه و در این دوره عقلایی رای خواهند داد <br>این دور برنده انتخابات متخصصان خواهند بود نـــــــــه وابستگان به جریانات <br>

محمد م : مردم با یاران شهردار هستند

ادامه مناظره...

*

*