مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3771 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395 -ساعت : 09:33

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدير مسكن و ساختمان راه و شهرسازی استان گلستان:

۳۶۸۷ نفر از اعضای نظام مهندسی ساختمان گلستان پروانه اشتغال به كار دارند

مازندشورا: مدیرمسكن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان با اشاره به عضویت هفت هزار و ۹۷۱ نفر در سازمان نظام مهندسی استان طبق آخرین آمار سال ۹۵ گفت: از این تعداد سه هزار و ۶۸۷ نفر دارای پروانه اشتغال به كار هستند.

مازندشورا:محمود تیموری گفت: این پروانه‌ها در بخشمهندسی در رشته‌های عمران، معماری، برق، مكانیك، نقشه برداری، ترافیك، شهرسازی وكاردان‌های فنی ساختمان و معماران تجربی و انبوه سازان مسكن و ساختمان صادر شدهاست.

به گفته وی، در سال گذشته یك‌هزار و ۷۱۰ پروانه اشتغال به كارحرفه مهندسی در استان صادر شده و برای سال ۹۵ نیز، پیش‌بینی صدور یك‌هزار و ۸۰۰پروانه شده است.

تیموری ادامه داد: پروانه اشتغال به كار مهندسی یك مدرك حرفه‌ای درخصوص احراز صلاحیت در بخش طراحی، نظارت و یا اجرا و ارتقای كیفیت ساختمان بوده واز این طریق، كار اجرای ساختمان صرفاً توسط عوامل حرفه‌ای انجام و از مداخله عواملغیرحرفه‌ای جلوگیری می‌شود.

مدیرمسكن و ساختمان راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: پروانه‌‌هایاشتغال به كار به مدت سه سال اعتبار دارند و در صورت داشتن شرایط، مجدداً تا سهسال تمدید خواهد شد.

تیموری، استقبال حرفه ورزان را برای دریافت پروانه اشتغال به كارمهندسی در استان، بسیار چشمگیر دانست و گفت: این مساله در حالی است كه در هر مرحلهاز آزمون‌ها به‌طور میانگین سه هزار داوطلب شركت می‌كنند.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - اشتغال - پروانه - تیموری - گلستان - شهرسازی - مهندسی - استان - حرفه‌ای - ادامه - دارند - یك‌هزار -

نظر شما در مورد : ۳۶۸۷ نفر از اعضای نظام مهندسی ساختمان گلستان پروانه اشتغال به كار دارند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها