مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3775 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 30 اردیبهشت 1395 -ساعت : 11:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

همایش ملی نظارت کارگاهی برگزار می شود

مازندشورا: همایش سراسری با هدف شناخت و ارایه راهکارهایی برای پیاده سازی نظارت مقیم در کارگاه های ساختمانی در روزهای هشتم و نهم خرداد در یزد برگزار می شود.

مازندشورا:به گزارش صما به نقل از روابطعمومی سازمان نظام مهندسی استان یزد، جواهری نایب رئیس اول سازمان و دبیر اینهمایش ملی در مورد این همایش گفت: با شروع به کار هیئت مدیره دوره هفتم که یکی ازمهم ترین دغدغه های آن اجرای ضوابط و برنامه های مقررات ملی ساختمان و تحقق اهدافایمنی، بهره دهی مناسب، آسایش و صرفه اقتصادی ساختمان هاست؛ تصمیم گرفته شد بهعنوان پایلوت، موضوع نظارت مقیم در کارگاه های ساختمانی که یکی از محورهای مهمهفده گانه خط مشی مصوب هیئت عمومی سازمان است در قالب همایشی بررسی شود.

وی افزود: در این همایش ملیعلاوه بر اعضای هیئت رئیسه شورای مرکزی نظام مهندسی ساختمان و نمایندگانی از وزارتراه و شهرسازی، قرار است روسای سازمان های نظام مهندسی ساختمان سراسر کشور و نیزاعضای هیئت مدیره آن ها که متولی اجرای طرح نظارت مقیم کارگاهی هستند حضور یابند.

نایب رئیس سازمان نظام مهندسیدر ادامه گفت: برگزاری سه کمیسیون تخصصی با محورهای تهیه و تدوین شرح وظایف مهندسناظر کارگاهی، تدوین سرفصل های آموزش های تکمیلی ویژه مهندس ناظر کارگاهی وبالاخره تهیه شیوه نامه ارزشیابی و رتبه بندی مهندسان ناظر کارگاهی ازجمله برنامههای این همایش است.

به گفته جواهری، از آنجا کهتوجه ویژه شهرداری ها به گزارش های مهندسان ناظر می تواند این گزارش ها را اثربخشتر و دارای کارآیی بیشتری کند؛ مشارکتشهرداری یزد در برگزاری این همایش جلب شده و انتظار می رود با حمایت استانداری واداره کل راه و شهرسازی شاهد به بار نشستن نتایج آن باشیم.

وی از این همایش به عنوان نقطهعطفی در جهت پایش نظارت کارگاهی براساس ضوابط و معیارهای مورد نظر قانون نظاممهندسی و کنترل ساختمان یاد کرد و گفت: نحوه ارزشیابی عملکرد مهندسان ناظر و رتبهبندی آن ها برای نظارت بر انواع کارگاه های ساختمانی از مهم ترین اهداف این همایشاست.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کارگاهی - همایش - ساختمان - نظارت - مهندسان - گزارش - مهندسی - شهرسازی - برگزاری - ارزشیابی - محورهای - تدوین - ضوابط - جواهری - مدیره - اجرای - کارگاه - ساختمانی -

نظر شما در مورد : همایش ملی نظارت کارگاهی برگزار می شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها