مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 37778 -تاریخ انتشار : سه شنبه 23 آبان 1396 -ساعت : 01:56

چاپ به اشتراگ گذاشتن
حضور 1000 مازندرانی امروز در پایگاه‌های انتقال خون/ کمبود خونی نداریم/ تعطیلی پایگاه‌های انتقال خون مازندران صحت ندارد

مدیرکل انتقال خون مازندران:

حضور 1000 مازندرانی امروز در پایگاه‌های انتقال خون/ کمبود خونی نداریم/ تعطیلی پایگاه‌های انتقال خون مازندران صحت ندارد

مازندشورا: مدیرکل انتقال خون مازندران گفت: نیاز خونی استان کرمانشاه تأمین شده و درخواست ما از اهداکنندگان این است مدیریت را برعهده انتقال خون بگذارند و همانند گذشته ما را همراهی کنند.

مازندشورا:اسماعیل پوریانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با ابراز همدردی با حادثه‌دیدگان زلزله کرمانشاه، اظهار کرد: در پی نیاز به گروه خونی 0- امروز یک‌هزار نفر از مردم مازندران در پایگاه‌های انتقال خون حضور یافتند که از این تعداد 418 نفر اهداکننده مستمر، 255 نفر اهداکننده باسابقه و 23 نفر بار اولی بودند.

وی بیان کرد: از میان مراجعه‌کنندگان 696 نفر موفق به اهدای خون شدند که از این تعداد 112 واحد خون با گروه خونی 0- و 258 واحد خون با گروه خونی 0+ بوده است.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به اینکه ذخیره خون و فرآورده‌های خونی مازندران در شرایط عادی با توجه به آمار بالای بیماران بیش از 8 برابر مصرف روزانه بوده است، اضافه کرد: با توجه به اینکه نیاز خونی استان کرمانشاه تأمین شده درخواست ما از اهداکنندگان این است مدیریت را برعهده انتقال خون بگذارند و از هرگونه اقدام احساسی پرهیز کرده و همانند گذشته ما را همراهی کنند.

ای مسؤول بیان کرد: با توجه به کامل بودن ذخایر استان، عمر کوتاه فرآورده‌های خونی و حضور پرمهر اهداکنندگان لازم است مردم نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده و در صورت نیاز به خون اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

پوریانی درباره اطلاعات و اخبار نادرست منتشر شده مبنی بر تعطیلی پایگاه‌های مازندران در برخی از شبکه‌های اجتماعی که منجر به ایجاد شبهه در اذهان عمومی شده است؛ اداره کل انتقال خون مازندران به اطلاع هم‌استانی‌ها می‌رساند تمام پایگاه‌های فعال استان پایگاه‌های نور، گلوگاه، رامسر به‌دلیل ظرفیت محدود در روزهای مشخص فعال و پرسنل در پایگاه‌های مرکزی شهرستان‌ها مستقر بوده و همانند روال معمول باز و آماده انجام وظیفه بوده و هستند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر کمبود خونی در مازندران وجود ندارد، تصریح کرد: در صورت نیاز از طریق رسانه‌های عمومی اطلاع‌رسانی لازم صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/86034/غ


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - انتقال - پایگاه‌های - اینکه - استان - امروز - اهداکنندگان - اقدام - می‌گیرد - عمومی - فرآورده‌های - اطلاع‌رسانی - همانند - تعداد - تعطیلی - کمبود - ندارد - پوریانی - مدیرکل - کرمانشاه - اهداکننده -

نظر شما در مورد : حضور 1000 مازندرانی امروز در پایگاه‌های انتقال خون/ کمبود خونی نداریم/ تعطیلی پایگاه‌های انتقال خون ما...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها