مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 3781 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 خرداد 1395 -ساعت : 11:41

چاپ به اشتراگ گذاشتن

با حضور یک استاد طراحی پایدار و مدلسازی انرژی بررسی شد:

نقش نظام مهندسی در تدوین ضوابط کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان

مازندشورا: طی سمیناری با حضور استاد برجسته معماری و مدلسازی انرژی، نقش نظام مهندسی در تدوین ضوابط کاهش مصرف انرژی و اجرایی شدن مبحث 19 مقررات ملی ساختمان بررسی شد.

مازندشورا:به گزارش«صما» بهنقل از روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان در این سمینار که در تالاراندیشه موسسه میرداماد گرگان و با حضور دکتر فرشاد نصراللهی استاد طراحی پایدار ومدلسازی انرژی در دانشگاه هنر و دانشگاه فنی برلین، مهندسان و دانشجویان رشتهمعماری برگزارگردید، این استاد دانشگاه گفت: برای کاهش قابل توجه مصرف انرژیساختمان ها، بویژه در کشوری مانند ایران که در آن بخش ساختمان و مسکن بزرگترینمصرف کننده انرژی می باشد باید از روش های مختلف استفاده کرد.

وی افزود: مدل سازیصرفه جویی انرژی توسط طراح معماری، استفاده از مصالح مناسب و عایقکاری پوستهحرارتی ساختمان، استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب، استفاده از منابعانرژی های تجدید پذیر در ساختمان ها و استفاده از تکنولوژی و سیستم های جدید برایکاهش مصرف انرژی ساختمان ها ضروری می باشد.

نصرالهی بیان داشت رشدروز افزون جمعیت،وابستگی به انرژی های تجدید ناپذیرو به تبع آن افزایش رشد مصرفانرژی به ویژه انرژی های فسیلی، که یکی از مهمترین منابع انرژی مصرفی در ساختمانهامی باشد،آسیبهای زیست محیطی فراوانی را به دنبال داشته است.

در ادامه این نشستنصرالهی جدید ترین روش ها و راهکارهای کاهش مصرف انرژی در فرایند ساختمان را برایحاضران تشریح کرد.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : انرژی - ساختمان - استفاده - استاد - دانشگاه - سیستم - تجدید - مناسب - طراحی - پایدار - مهندسی -

نظر شما در مورد : نقش نظام مهندسی در تدوین ضوابط کاهش مصرف انرژی در بخش ساختمان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها